Нацбанк визнав банкрутом банк сина Януковича

Національний банк України відніс до категорії неплатоспроможних ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку»
Depo.Гроші
28 листопада 2014 16:25
ФОТО: depo.ua
Нацбанк визнав банкрутом банк сина Януковича
Нацбанк визнав банкрутом банк сина Януковича

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на Facebook-сторінку НБУ.

Таке рішення прийнято у зв'язку із застосуванням Радою Євросоюзу санкцій до єдиного акціонера ПАТ «ВБР» Олександра Януковича - старшого сина втікача екс-президента України Віктора Януковича.

У НБУ нагадали, що з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів у вересні цей банк був віднесений до категорії проблемних.

Після цього ПАТ «ВБР» надавало кілька планів заходів, спрямованих на поліпшення показників своєї діяльності, проте НБУ вони не влаштували.

«Враховуючи зазначене, а також невідповідність діяльності ПАТ «ВБР» вимогам банківського законодавства, Правлінням Національного банку України прийнято рішення про віднесення ПАТ «ВБР» до категорії неплатоспроможних (постанова від 27.11.2014 № 743)», -зазначили в Нацбанку.

Крім того, НБУ визнав неплатоспроможними ПАТ «Легбанк» та ПАТ «БГ БАНГ». Таке рішення прийнято у зв'язку зі скаргами клієнтів на невиконання банками своїх зобов'язань.

«З метою захисту інтересів кредиторів і вкладників, Національний банк України встановив особливий режим контролю за діяльністю банків шляхом призначення кураторів - службовців Національного банку», - зазначили в НБУ.

Нагадаємо, що Всеукраїнський банк розвитку зареєстрований в 2009 році. Його регіональна мережа включає 33 відділення, в тому числі 14 в Донецькій області. За розміром активів на 1 липня 2014 банк займав 31-е місце (5,813 млн грн) серед 173 українських банків.

Під час президентства Віктора Януковича і в перші місяці після Революції Гідності головою правління ПАТ «ВБР» була Валентина Арбузова - мати колишнього голови Національного банку, а потім і першого віце-прем'єр-міністра Сергія Арбузова. Однак 12 серпня вона покинула цей пост.