Нацбанк визнав банкрутом банк сина Януковича

Національний банк України відніс до категорії неплатоспроможних ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку»
Нацбанк визнав банкрутом банк сина Януковича
Нацбанк визнав банкрутом банк сина Януковича

Про це повідомляє ДеПо з посиланням на Facebook-сторінку НБУ.

Таке рішення прийнято у зв'язку із застосуванням Радою Євросоюзу санкцій до єдиного акціонера ПАТ «ВБР» Олександра Януковича - старшого сина втікача екс-президента України Віктора Януковича.

У НБУ нагадали, що з метою захисту інтересів вкладників та інших кредиторів у вересні цей банк був віднесений до категорії проблемних.

Після цього ПАТ «ВБР» надавало кілька планів заходів, спрямованих на поліпшення показників своєї діяльності, проте НБУ вони не влаштували.

«Враховуючи зазначене, а також невідповідність діяльності ПАТ «ВБР» вимогам банківського законодавства, Правлінням Національного банку України прийнято рішення про віднесення ПАТ «ВБР» до категорії неплатоспроможних (постанова від 27.11.2014 № 743)», -зазначили в Нацбанку.

Крім того, НБУ визнав неплатоспроможними ПАТ «Легбанк» та ПАТ «БГ БАНГ». Таке рішення прийнято у зв'язку зі скаргами клієнтів на невиконання банками своїх зобов'язань.

«З метою захисту інтересів кредиторів і вкладників, Національний банк України встановив особливий режим контролю за діяльністю банків шляхом призначення кураторів - службовців Національного банку», - зазначили в НБУ.

Нагадаємо, що Всеукраїнський банк розвитку зареєстрований в 2009 році. Його регіональна мережа включає 33 відділення, в тому числі 14 в Донецькій області. За розміром активів на 1 липня 2014 банк займав 31-е місце (5,813 млн грн) серед 173 українських банків.

Під час президентства Віктора Януковича і в перші місяці після Революції Гідності головою правління ПАТ «ВБР» була Валентина Арбузова - мати колишнього голови Національного банку, а потім і першого віце-прем'єр-міністра Сергія Арбузова. Однак 12 серпня вона покинула цей пост.