Нацбанк пояснив сплеск інфляції

Фактичний показник інфляції у травні перевищив траєкторію прогнозу Національного банку

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Національного банку.

Як зазначається в коментарі, у травні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі становила 9,6% (8,8% - у квітні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%.

У НБУ вважають, що це зумовлено насамперед стрімкішим, якщо порівняти з очікуваним, підвищенням цін на сирі продукти харчування внаслідок їх недостатньої пропозиції. Крім того, вищими темпами дорожчало паливо через складнощі з імпортом енергоресурсів з Білорусі та Росії.

Водночас базова інфляція, як і в попередні місяці, була дещо нижчою за прогноз. Базова інфляція  у травні залишилася на рівні 7,4% у річному вимірі, зазначили в НБУ.

"Фактичні показники інфляції, зокрема базової, свідчать, що фундаментальний інфляційний тиск загалом відповідає очікуванням Національного банку. Однак загальний показник інфляції перевищив траєкторію прогнозу передусім унаслідок дії тимчасових чинників пропозиції", - йдеться в коментарі.

Оновлені оцінки впливу цих та інших чинників на показники інфляції, а також прогноз інших макроекономічних показників НБУ планує оприлюднити 18 липня 2019 року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна