Нацбанк починає купувати долари на міжбанку

Для накопичення міжнародних резервів НБУ починає регулярні аукціони з купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку, в яких зможуть взяти участь усі банки
Depo.Гроші
16 вересня 2015 15:41
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на сайт НБУ.

Планується купувати валюту в невеликих обсягах - до $10 млн на день за прийнятною ціною, що дозволить уникнути тиску на обмінний курс гривні.

Регулятор роз'яснив, що банки зможуть подавати кілька заявок для участі в аукціоні з різних курсів, при цьому НБУ задовольнятиме заявки, починаючи з найнижчого курсу продажу валюти, і залишатиме за собою право відміняти аукціон, якщо пропозиції банків будуть неприйнятними.

Нацбанк наголошує, що кількамісячна стабілізація валютного ринку й очікуваний значний приплив валютної виручки в країну від продажу нового врожаю дають змогу купувати валюту без ризику негативного впливу на обмінний курс.

Регулятор обіцяє публікувати деталі про проведення аукціонів, в тому числі дату і час їх проведення, перед кожним з аукціонів, і нагадує, що з початку року придбав на міжбанківському валютному ринку $1,3 млрд.

Більше новин читайте на Гроші.depo.ua