Суслов: Нацбанк почав проводити політику потопаючої гривні

Мінстр економіки України в 1997 - 1998 роках Віктор Суслов каже, що Національний банк почав проводити політику потопаючої гривні
Depo.Гроші
3 лютого 2016 11:58
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час круглого столу "Що курс прийдешній нам готує?", передає кореспондент depo.ua.

"Національний банк почав проводити політику потопаючої гривні, в результаті якої загнав нашу гривню в сферу валютної спекуляції. Величенний обсяг операцій пішов на ринок валюти. Дивіться, скільки у нас пішло з депозитних валютних рахунків резидентів: відтік валюти перевищив 8 млрд доларів за рік. На руки, в тіньову економіку пішло більше, ніж ми отримали від Міжнародного валютного фонду ", - сказав Суслов.

При цьому він визнав, що девальваційні очікування формуються не тільки через політику Нацбанку і його валютних обмежень.

"На сьогодні головною причиною пониження курсу гривні є політичні чинники, які свідчать про глибоку кризу, в якому знаходиться Україна", - сказав колишній міністр.

На думку Суслова, це компетенція уряду, яка призвела до різкого зниження валютних надходжень від експорту і невдалі переговори з МВФ.

"Україна вже п'ять місяців не отримує чергових траншів. А по скромному оголошенню, що готується новий меморандум, можна зробити висновок, що старий провалений. Це все позначається на очікуваннях. Всі розуміють, що тільки на траншах МВФ ще якось можна стримувати валютний курс ", - заявив Суслов.

Крім того, екс-міністр нагадав про відсутність прогресу в мирних переговорах по Донбасу, що також негативно позначається на курсі.

Також він зазначив, що валютний курс станом на 3 лютого становить 25,87 грн за долар, тоді як рік тому в січні він був 15,61 грн за долар. "Ті, хто купив долари рік тому, заробив 63%", - додав експерт.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші