Нардепи підтримали фіскальну незалежність НБУ

Верховна Рада прийняла законопроект № 2742 щодо розвитку інституційної спроможності Національного банку України

За таке рішення проголосували 232 нардепа, передає depo.ua.

Ініціатором документа виступив президент України Петро Порошенко.

Оскільки інституційна незалежність полягає у закріпленні на законодавчому рівні положення, згідно з яким центральний банк є самостійним і незалежним державним органом, заплановано внести в закон про НБУ такі зміни.

Пропонується накласти заборону на авансовий перерахунок грошей до держбюджету в обсягах, що перевищують зазначені в річній звітності Нацбанку, затвердженої радою Нацбанку і підтвердженої зовнішнім аудитом. Так, рада НБУ зможе створити Аудиторський комітет - консультативний робочий орган. "Голові Національного банку хочуть надати право ініціювати проведення позапланових аудиторських перевірок у структурних підрозділах НБУ", - йдеться в документі.

Крім того, пропонується з 2016 року змінити порядок перерахування частини прибутку до розподілу НБУ і визначити, що Нацбанк сприяє фінансовій стабільності за умови, що це не перешкоджає підтриманню цінової стабільності в державі.

Зокрема, пропонується розширити повноваження ради НБУ (але зменшити кількість членів) і т. д. Щодо діяльності правління Національного банку пропонується: зменшити кількість членів правління з 11 до 6; запровадити норми щодо запобігання членами правління конфлікту інтересів та дотримання ними Кодексу етики працівників Національного банку; встановити, що Верховна Рада розглядає питання про звільнення голови НБУ у відставку тільки після його виступу про результати діяльності на посаді на засіданні ВР; надати правлінню право створювати комітети і т. д.

Також Рада прийняла законопроект № 2743 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо розвитку інституційної спроможності Національного банку України". Таке рішення підтримали 232 народних депутата.

Передбачається скасування вимог щодо необхідності включення до прогнозу державного бюджету України на наступні за плановим два бюджетні періоди показників валютно-курсової політики, наданих Національним банком, а також скасування відповідних положень статті 33 щодо використання при складанні проекту закону про державний бюджет України відповідної інформації, наданої Національним банком.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme