"Нафтогаз" через брак грошей може призупинити імпорт газу

У серпні поточного року НАК "Нафтогаз України" може призупинити імпорт природного газу для його закачування в підземні сховища (ПСГ), якщо не буде вирішене питання з фінансуванням

. Про це заявив глава НАК Андрій Коболєв, повідомляє Depo.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Якщо ми не знайдемо вирішення фінансового питання в найближчий місяць, то вже у серпні будемо зупиняти імпорт для "Нафтогазу". Тобто ми повинні за липень знайти гроші для того, щоб оплачувати газ у повному обсязі на серпень", - сказав Коболєв.

За його словами, пошук фінансування для "Нафтогазу", у якого існують проблеми з ліквідністю, безпосередньо пов'язане з рішеннями Кабінету міністрів, який є прямим акціонером компанії. Коболєв наголошує, що міжнародні банки дають кредити під держгарантії або виконання певних умов.

"У випадку з цими організаціями я побоююся, що ми увійдемо в важку дискусію з урядом на тему статуту "Нафтогазу" або анбандлінгу", - додав глава НАК.

Коболєв зазначив, що чинний склад уряду повинен знайти рішення вже в липні. В іншому випадку країна може не встигнути довести запаси ПСГ до 20 млрд куб. м газу, необхідних на випадок повного призупинення "Газпромом" транзиту з 1 січня 2020 року.

Станом на 24 червня у ПСГ України є 13,136 млрд куб. м газу, а середньодобове закачування в червні становить близько 70 млн куб. м.

"Нафтогаз України" є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України. Компанія об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна