НАБУ трясе топ-менеджерів "Нафтогазу" і ОПЗ за розкрадання на користь Коломойського

Національне антикорупційне бюро розслідує провадження за фактом розкрадань в особливо великих розмірах на ПАТ "Одеський припортовий завод"
Depo.Гроші
14 липня 2016 11:04
ФОТО: depo.ua

Зібрано достатньо доказів для повідомлення про підозру двом високопосадовцям посадовцям, заявив начальник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, передає depo.ua.

"Під час досудового розслідування встановлено, що у травні 2016 року у першого заступника голови правління "Нафтогазу", який водночас є головою наглядової ради ОПЗ, виник умисел розтрати коштів товариства на користь ПАТ "Укрнафта", де 51% належить приватним акціонерам", – зазначив Холодницький.

За даними слідства, схема виведення коштів відбувалася через компанію "Енергоальянс".

"Указане підприємство, яке діє за договорами спільної діяльності, здійснило закупівлю на 250 млн грн природнього газу за необґрунтовано завищеними цінами. З яких 3% від загальної суми мали залишитися на рахунках вказаного підприємства, а решта на піти на рахунки ПАТ "Укрнафта", - розповів Холодницький.

За його словами, у злочинну змову вступив також перший заступник голови правління ОПЗ Щуріков.

"З травня по грудень 2016 року вказані особи розстратили майно ОПЗ шляхом укладання договорів на постачання природного газу за завідомо завищеними цінами на суму 205 млн", - уточнив Холодницький.

Наразі триває низка обшуків, прокурори обіцяють затримати вказаних осіб, відповідно до статті 208 КПК України.

"Незважаючи на те, які олігархи за ними стоять, – антикорупційні органи будуть продовжувати свою роботу", - констатував головний антикорупційний прокурор.

Пізніше Холодницький додав, що обоих підозрюваних уже затримали. 

Нагадаємо, що 42% "Укрнафти" належить належить структурам  обігарха Ігора Коломойського.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші