На в'їзді до Криму в 14-кілометровому заторі застрягли фури з продуктами

Затори, довжина яких досягає 14 кілометрів, утворилися на в'їзді до Криму з материкової частини України
Depo.Гроші
16 вересня 2014 19:04
ФОТО: depo.ua
На в
На в'їзді до Криму в 14-кілометровому заторі застрягли фури з продуктами

Через простій фур в анексованому Росією півострові виникає дефіцит деяких продуктів, повідомила «міністр» економічного розвитку республіки Світлана Верба на апаратній нараді в Раді міністрів Криму, передає ДеПо з посиланням на «Крым. Реалии».

«Спостерігається дефіцит по окремих групах товарів, пов'язаний із простоєм транспорту на сухопутному кордоні на півночі республіки. На сьогодні черги на Чонгарі складають 12 кілометрів, у Армянську - 14 кілометрів. Простоюють машини по три дні», - розповіла Верба.

Самопроголошений «прем'єр-міністр» Криму Сергій Аксьонов заявив, що «кордон сьогодні дірявий» і розкритикував роботу силових і контролюючих структур, які там працюють. Аксьонов зажадав організувати такий режим пропуску транспорту, щоб сільгосппродукція проходила без черги.

Також «глава Радміну» повідомив про побори на кордоні через пропуск вантажівок: «Від трьох до п'яти тисяч доларів, щоб пропустити будь-яку фуру в будь-якому напрямку з будь-якого нашого поста». Аксьонов зазначив, що правоохоронці вже отримали завдання розібратися з хабарами на кордоні.

Тим часом, на зростання цін на продукти через черги на кордоні скаржився і «уряд» Севастополя. Так, «начальник головного управління споживчого ринку та ліцензування» Севастополя Микола Лишенко повідомив, що ціни на паливо і продукти переважно стабілізувалися, але в той же час відзначається зростання цін на молочну, рибну та м'ясну продукцію.

«Це сталося через труднощі у поставках через український кордон і затримки на Керченській переправі. Скупчилися великі черги, машини стоять по кілька діб та товари, які швидко псуються, стають непридатними», - сказав «начальник головного управління споживчого ринку та ліцензування» Севастополя Микола Лишенко.