На Росії очікують падіння рубля до 80 за долар

В першому кварталі 2016 року долар подорожчає до 80 рублів
Depo.Гроші
16 грудня 2015 17:17
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у прогнозі Центру макроекономічного аналізу російського "Альфа-банку", повідомляє depo.ua з посиланням на Lenta.ru.

Так, очікується, що середньорічний курс складе 70 рублів за долар. Основна причина ослаблення російської валюти - низькі ціни на нафту.

Аналітики також вважають, що протягом усього 2016 року ключова ставка Центробанку збережеться на рівні 11 %. Вони пояснюють, що регулятор не зможе пом'якшити грошово-кредитну політику, оскільки були введені санкції проти Туреччини (вони додають до інфляції два процентних пункти; у банку вважають, що за підсумками 2016 року зростання цін складе 10 відсотків), а ФРС США підніме базову ставку.

У наступному році ВВП Росії зросте на 0,3 відсотка. Через обмеження імпорту є шанси на розвиток російського сільськогосподарського сектора, а зниження рівня життя середнього класу змусить його представників збільшувати боргове навантаження, що може стати чинником підтримки споживання, вважають аналітики.

Нагадаємо, 16 грудня офіційний курс рубля впав до історичного мінімуму - 70,83 рубля за долар. Це найбільше значення з 25 серпня 2015 року, коли ЦБ оцінив американську валюту в 70,75 рубля.

13 грудня, голова Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна засумнівалася в значимості курсу валют для росіян. Вона пояснила, що він не такий вже й важливий, оскільки населення заробляє і витрачає в основному рублі.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші