На Росії банкіри б'ють на сполох через катастрофічний курс рубля

Глава Асоціації регіональних банків Росії Анатолій Аксаков попередив, що без втручання Центробанку уже до кінця січня ряд банків не зможе виконувати встановлені для них нормативи
Depo.Гроші
20 січня 2016 19:44
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на РБК.

На думку глави Асоціації і голови комітету Держдуми Росії з економічної політики Анатолія Аксакова, проблеми банків стануть "стримуючим фактором зростання кредитування економіки" та для запобігання такого сценарію ЦБ повинен вжити "екстрені заходи".

"Звертаюся до вас з наполегливим проханням в оперативному порядку розглянути можливість прийняття додаткових, екстрених заходів, спрямованих на зниження впливу різкого зниження курсу рубля на стабільність банківської системи", - наголошується в листі Аксакова, направленому голові ЦБ Ельвірі Набіулліній.

Серед можливих заходів підтримки банків глава Асоціації регіональних банків Росії називає продовження терміну використання для розрахунку нормативів фіксованого, пільгового валютного курсу, а також збереження можливості реструктуризації позик без зниження оцінки їх якості.

Нагадаємо, що в ході торгів на Московській біржі 20 січня курс долара підскочив до 81 рубля, встановивши тим самим новий історичний максимум. Курс європейської валюти перевищив позначку в 89 рублів. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші