МВС: Посадовці "Укразалізниці" причетні до розтрати 200 млн грн

Втрати активів "УЗ" через зловживання високопосадовців держкомпанії за минулий рік і 5 місяців 2015 року становили понад 200 мільйонів гривень
Depo.Гроші
16 липня 2015 22:09
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в повідомленні на сайті МВС, передає depo.ua.

Правоохоронці наголошують, що йдеться про ОЗГ, яка причетна до розкрадання державних коштів. До ОЗГ входили службові особи "УЗ", державних підприємств та кількох ТОВ.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що розкрадання державних коштів скоювалося організованою групою, створеною службовими особами Державної адміністрації залізничного транспорту України, ДП "Енергоринок", НКРЕ та групою підприємств ТОВ "ТД "ГазЕнерго", ТОВ "Укренерготранзит", ТОВ "Енерготраст", ТОВ "Західенергогруп", - йдеться в повідомленні.

Слідство також з'ясувало, що за сприяння службових осіб НКРЕ з 2000 по 2014 роки перелічені підприємства з порушенням ліцензійних умов отримали ліцензії на право постачання електричної енергії за нерегульованим тарифом.

"У результаті зловживань з боку керівництва "Укрзалізниці" було забезпечено укладення договорів з указаними підприємствами на постачання всім без виключення залізницям електричної енергії за нерегульованим тарифом, що створило монополію у цій сфері", - наголошують в МВС.

При цьому, повідомляють правоохоронці, раніше електроенергія залізницями закуповувалася у Державного підприємства "Енергоринок" за оптовими цінами.

Крім цього, зазначають в МВС, за сприяння керівництва ДП "Енергоринок" було безпідставно надано знижки на придбання електроенергії підприємствам групи компаній ТОВ "ТД "Газенерго", що підконтрольні злочинній групі.

Як зазначається, залізницями закуповувалася електроенергія у вказаних незалежних постачальників за ціною, вищою в середньому на 0,20 грн/кВт-год (або на 22%) від ціни на Оптовому ринку електроенергії (ДП "Енергоринок").

Як результат, сума втрати активів ДАЗТ "Укрзалізниця" у вигляді різниці між закупівельною ціною електроенергії на Оптовому ринку та у незалежного постачальника лише за 2014 рік та п'ять місяців 2015 року склала понад 200 млн гривень. Всього ж за вказаний період структурними підрозділами ДАЗТ "Укрзалізниця" у ТОВ "ТД "ГазЕнерго", ТОВ "Укренерготранзит" та ТОВ "Енерготраст" було придбано електроенергії на загальну суму понад 5,5 млрд. грн.

Під час проведення процесуальних дій правоохоронці виявили та вилучили кошти у гривні та іноземній валюті, а також ювелірні вироби.