МВФ збоку спостерігатиме, як Україна і Росія чубляться за "борг Януковича"

Міжнародний валютний фонд не братиме участі у переговорному або судовому процесі між Україною і Росією щодо кредиту у 3 млрд дол., виданого Росією уряду екс-президента Януковича у грудні 2013 року і на який у грудні 2015 року було накладено мораторій на виплату
Depo.Гроші
3 березня 2016 18:31
ФОТО: depo.ua

Про це під час традиційного брифінгу у Вашингтоні сказав голова Департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Джеррі Райс, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

Разом з тим, саме за рішенням Фонду борг у 3 млрд дол. було визнано офіційним боргом України.

"Ми всі також закликаємо Україну і Росію знайти рішення щодо боргового питання. Однак ми підкреслюємо, що МВФ не є учасником дискусій і переговорів", - сказав Райс.

Нагадаємо, що Росія подала позов проти України до суду Лондона через борг у $ 3 млрд.

Довідка. У грудні 2013 року тодішній президент України Віктор Янукович і президент Росії Володимир Путін підписали договір про надання Україні кредиту на $15 млрд через розміщення українських цінних паперів. Перший транш кредиту в обсязі 3 млрд дол. був наданий Україні одразу. 

Кредит припускав обмін коштів на суверенні євробонди України та надавався Україні на умовах, які не передбачали дострокових повернень і погашень. Київ, згідно з домовленостями, міг використовувати виділені кошти на свій розсуд.

Тепер Київ наполягає на визнанні боргу не суверенними, а комерційним з його подальшою реструктуризацією і списання частини заборгованості. Останні купонні виплати по кредиту були зроблені Україною в червні 2015 року.

Російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші