МВФ: Вперше після десятиліть кепського управління та корупції Україна має шанс

Заступник виконавчого директора МВФ Девід Ліптон виступив на захист виділення нового кредиту для України у розмірі 17,5 мільярдів доларів
Depo.Гроші
8 квітня 2015 11:19
ФОТО: depo.ua

Незважаючи на вісім попередніх програм для України, які інформагенція називає "невдалими" у фонді вважають, що чинна влада в Києві справді прагне реформ та готова до боротьби з корупцією, передає depo.ua з посиланням на Deutsche Wellе.

Виступаючи у вашингтонському Інституті міжнародної економіки Петерсона, Ліптон заявив, що реальне вікно для прогресу в Україні відкрилось "вперше" після десятиліть кепського державного управління та корупції. За його словами, ще нещодавно, в 2013 році, в українських лідерів не було волі для проведення необхідних економічних реформ, а також бажання боротися з повсюдною корупцією.

Вже за тиждень МВФ збереться на весняну зустріч, де, як очікується, керівництво даватиме пояснення щодо кредитної лінії допомоги Києву.

"Зараз Україна має політичну волю, але вона повинна протистояти повномасштабній економічній та фінансовій кризі", - сказав Ліптон, додавши, що "країна обрала лідерів, які підходять до формування економічної політики з рішучістю та відданістю".

Ліптон зазначив, що певного прогресу в оздоровленні української економіки уже досягнуто. Гривня, яка втратила близько двох третин своєї вартості з початку минулого року, стабілізувалася. Уряд України скоротив паливні субсидії, які виснажували державні фінанси, а відтік валютних резервів зупинився. За допомогою домовленості про взаємний обмін нацвалютами з Народним банком Китаю (своп-лінії) на суму, еквівалентну 2,4 мільярда доларів, валютні резерви Києва зростуть до трьох місяців покриття імпорту.

Попри це Ліптон визнав наявність серйозних викликів у майбутньому. "Ніщо не є важливішим, ніж прагнення до боротьби з корупцією", - сказав він, висловивши сподівання на те, що мінські угоди про припинення вогню залишатимуться чинними. "Якщо конфлікт на сході країни посилиться - а ми всі, звичайно, сподіваємось, що цього не станеться - тоді проблемою може стати стабільність очікуваного відновлення", - сказав Ліптон.

 

Мітки: МВФ, кредит