Муніципальна власність. У чому її особливість?

Згідно з українським законодавством, державна власність належить органам влади України. Нічого примітного в такій формі власності немає, вона точно така ж, як і звичайна форма. Бувають винятки, але лише в одному відсотку зі ста
Depo.Гроші
16 лютого 2015 10:39
ФОТО: depo.ua
Муніципальна власність. У чому її особливість?
Муніципальна власність. У чому її особливість?

Бувають моменти, коли укладаються угоди з державою, пов'язані з реалізацією нерухомості, в тому числі квартир. Всі особливості такого виду власності закладені в нормативних актах, місцезнаходження яких - законодавчий орган управління країни.

Найчастіше, така форма власності по всій країні містить одні й ті ж особливості і лише в рідкісних випадках вони можуть відрізнятися один від одного. Відповідно до закону, нерухомість, яка виступаює у вигляді державної власності, передається в довічне володіння або у тимчасове користування будь-якою особою, незалежно від повноважень. При передачі власності у користування, після укладення всіх моментів угоди, ті можуть здаватися в оренду або продаватися. Сам процес передачі нерухомості державою може бути у вигляді дарування, або за рахунок фінансових вкладень. Державна власність може бути заснована цивільно-правовим, або адміністративним способом. У першому випадку перехід до відповідної групи проводиться згідно з актом, який видає одна зі сторін.

Другий спосіб частіше користується попитом, так як складені договори мають інтерес в уряді. У випадках втрати квартири, право на її власність по праву зникає. Те ж саме буде, якщо провести передачу нерухомості третій особі, навіть на деякий час. У випадках спроби розмежувати державну власність, то право на її користування втрачається. Для такої форми нерухомості головне приймати участь у програмі приватизації, для того щоб мати право самоврядування. Згідно з такими програмами, встановлюються обмеження на об'єкти користування, а також просто приймаються загальні правила.

Відповідно до закону, в правилах приватизації нерухомості, зазначений певний перелік об'єктів, які можуть передавати право власності будь-яким особам назавжди, а також причини, з яких цей об'єкт туди потрапив. У правилах також зазначені вимоги, які слід виконувати при передачі права власності. Через те, що влада надає приватизацію, вони в свою чергу покращують економіку країни.

За матеріалами: ЖК "Олімпійське містечко"