Мобільні оператори домовилися з Міноборони про конвертацію частот для 3D

Оператори мобільного зв'язку АТ "Київстар", ПрАТ "МТС Україна" і ТОВ "Астеліт" (бренд – life :)) підписали договори про конверсію з Міністерством оборони та іншими спеціальними користувачами
Depo.Гроші
24 квітня 2015 14:15
ФОТО: depo.ua

Про це повідомили в компаніях, повідомляє depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Так, у прес-службі "МТС Україна" сказали, що документи підписані. Найближчим часом оператор повинен сплатити 50% суми за конверсію з урахуванням індексації. Кошти будуть спрямовані на реалізацію першого етапу конверсії.

В "Астеліті" також підтвердили підписання договорів.

"Так, договори підписані вчора. Ми пройшли дуже довгий шлях у напрямку 3G і знаємо, наскільки запуск технології очікується в Україні, тому зараз активно працюємо, щоб нічого не завадило запустити послугу найближчим часом. Однак швидкість запуску 3G-мережі буде залежати не тільки від договору зі спецкористувачами, але і від отримання ряду інших дозвільних документів", - прокоментував директор з корпоративних регуляторних та юридичних відносин оператора Дмитро Фурман.

Підписання договорів з військовими підтвердили і в компанії "Київстар".

"Компанія підписала договір про конверсію радіочастот з усіма сторонами - Міністерством оборони України, Міністерством внутрішніх справ України та Державною службою спеціального зв'язку. Вартість конверсії частот була переіндексована військовими згідно з індексом інфляції і для "Київстар" складе близько 715 млн грн. За умовами договору, компанія сплатить конверсію в три платежі. Перший з них - 50% - буде проведений до 6 травня 2015 року. Він складе близько 358 млн грн. 30% вартості конверсії будуть сплачені "Київстаром" в 2017 році, ще 20% - в 2018 році ", - пояснили в компанії.

Нагадаємо, що три найбільших мобільних оператори були визнані переможцями тендеру на отримання ліцензій у стандарті UMTS (3G). Передбачається проведення конверсії радіочастот, придатних для стандарту третього покоління. Оператори зобов'язані перерахувати Міністерству оборони за проведення конверсії радіочастот мінімум 1,6 млрд грн.