Мінімалка 5000 грн: Мінфін заявив, чи це посильно Україні

Підняти мінімальну заробітну плату до 5000 гривень – для України це посильно, а от над способом запровадження мінімалки 6 – 6,5 тисяч грн влада ще думає

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю zn.ua, передає Depo.ua.

"Щодо цього року: зростання мінімальної зарплати прораховане, і ми готові до підвищення до 5 тисяч гривень. Ресурс є і доцільність також. 5 тисяч гривень – для нас підйомна історія. Щодо підняття до 6–6,5 тисячі 2021 року, то це вже поставлене завдання, і ми зараз виходимо з необхідності при формуванні бюджету на 2021-й знайти ресурс на його виконання", – сказав Марченко.

За його словами, макропрогноз будують з урахуванням того, що мінімалку треба підвищувати до 6–6,5 тисячі гривень. Звичайно, це впливатиме на економічну динаміку, на фонд оплати праці, на інфляцію.

"Але сьогодні я не можу вам сказати в цілому про ефект від цього кроку. Тому що тут, з точки зору балансу бюджету, зиск отримують місцеві бюджети (бо у них осідає більша частина ПДФО) і Пенсійний фонд, а державний бюджет виграє тільки частково, тому що бюджетна сфера суттєво зросте. І тут питання, в який спосіб ми це запроваджуватимемо. Чи ми будемо перший тарифний розряд підвищувати, в якому обсязі? Була дискусія буквально минулого тижня щодо макропоказників, щодо тарифної сітки. Тому ми поки що рахуємо", – зауважив міністр.

Нагадаємо, українська влада запланувала на 2020 і 2021 роки три етапи підвищення мінімальної заробітної плати: перший етап – з 1 вересня мінімальна заробітна плата в Україні підвищиться до 5000 гривень (+277 грн або 5,9%). З 1 січня 2021 вона становитиме 6000 гривень (+20%), а з 1 липня 2021 - 6500 (+8,3%).

У кінці червня президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабінету міністрів підвищити рівень мінімальної заробітної плати в Україні.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme