Мінфін заявив про виплату 473,3 млн доларів за реструктурованим боргом

Міністерство фінансів здійснило першу виплату купонного доходу за новим ОВДП, випущених державою в рамках боргового операції з державним та гарантованим державою боргом, а також в результаті трьох додаткових випусків у рамках реструктуризації зовнішніх запозичень міста Києва, "Укравтодору" і ДП "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля"
Depo.Гроші
3 березня 2016 21:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на сайт Мінфіну.

"Загальна сума купонного платежу 1 березня склала 473,313 млн дол. США. Таким чином, власники реструктурованих 13 серій державних та гарантованих державою ОВДП, єврооблігацій м. Києва, кредитори реструктурованих кредитів "Укравтодору" і ДП "КБ "Південне", які взяли участь у борговій операції, вже отримали купонний дохід за новим ОВДП", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, за результатами реструктуризації загальна сума виплат була зменшена на 3 млрд дол., сплата боргу на 12 млрд дол. була відстрочена на період після 2018 року.

"Таким чином, лише в 2016 році реструктуризація боргу дозволила заощадити для бюджету майже 64 млрд грн (разом з обслуговування та погашення боргу)", - відзначають в міністерстві.

Нагадаємо, обмін гарантованих державою єврооблігацій на нові євробонди почався в листопаді 2015 року. 14 жовтня 2015 року власники 13 з 14-ти випусків суверенних і гарантованих державою єврооблігацій на загальну суму 14,36 млрд дол. і 0,6 млрд євро підтримали реструктуризацію на зборах в Лондоні.

При цьому згоди на цю процедуру не дала лише Росія. 17 лютого Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона через невиплату трьох мільярдів доларів боргу.

18 грудня минулого року уряд України оголосив про мораторій на виплату російських боргів. Зокрема йдеться про так званий "борг Януковича", а також боргові зобов'язання КП "Південне" та компанії "Укравтодор"перед російськими банками. 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші