Мінфін з початку року розмістив на внутрішньому ринку облігації на 28,6 млрд грн

Міністерство фінансів з початку 2021 року розмістило облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) загальною сумою 28,6 млрд грн

Про це 28 січня на своїй сторінці у Facebook написав голова Ради Національного банку Богдан Данилишин, передає Depo.ua.

Як зазначається, вказаний розмір облігацій становить лише 6% від річного плану.

"Зростання гривневих ОВДП в обігу з початку року становило 16,6 млрд гривень, з яких ОВДП на суму 9,4 млрд гривень було придбано банками, 5,7 млрд гривень – нерезидентами. Збільшення вкладень у гривневі ОВДП юридичних та фізичних осіб – резидентів з початку року становило 533 та 953 млн гривень відповідно. Обсяг ОВДП у власності Національного банку з початку року не змінився", – пояснив Данилишин.

Зокрема, на аукціоні 26 січня Мінфін залучив 7,5 млрд грн до держбюджету.

Водночас, середньозважена ставка за державними запозиченнями під час останнього аукціону становила 11,6%, що майже удвічі перевищує облікову ставку НБУ (6%), рішення щодо збереження якої на поточному рівні було прийнято Правлінням минулого тижня. Найбільший попит на ОВДП цього тижня (6,6 млрд гривень) сформували на строках 1,5 та 2 роки, а дохідність за ними була майже на 2 відсоткові пункти вище, ніж на відповідну дату минулого року.

На кінець 2020 року прямий держборг України становив 79,9 млрд доларів США (близько 57% ВВП). Зростання боргу за рік становило 5,6 млрд. доларів США (або +12,3% ВВП).

У відомстві пояснили, що причиною зростання стала девальвація обмінного курсу гривні на 19% за рік.

"Частка державного боргу номінованого в іноземній валюті нині становить 62%. Слід зазначити, що відносне значення рівня державного боргу України (57% ВВП) є нижчим, ніж в аналогічній групі країн з ринками, що формуються (62,2% ВВП), і помітно нижчим за середньосвітові показники (98,7% ВВП). Відносний рівень гарантованого державою боргу станом на кінець 2020 р. становив 7,3% ВВП (приріст 1,3% ВВП за рік, середній рівень за 2014-2019 рр – 9,7% ВВП)" – написав Данилишин.

За його словами, 70% гарантованого державою боргу припадає на борг НБУ перед МВФ.

Нагадаємо, минулого року у Міненерго анонсували випуск "зелених" облігацій для погашення боргів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme