Любов і фінанси: як зробити незабутнім подарунок на День Святого Валентина

День усіх закоханих швидко увійшов до календаря українців і став одним з найважливіших свят. Не дивно, адже це чудова нагода підкреслити свої почуття і прихильність до партнера. А ще — скрасити лютневі будні, струсити втому від зими і побалувати кохану людину чимось, що дійсно варте уваги і запам’ятається. Для цього необов’язково перевантажувати особистий бюджет

Любов і фінанси: як зробити незабутнім п…

Українці не шкодують коштів для своїх коханих. Якщо з 2017 року витрати на подарунки до Дня закоханих у світі виросли на 17%, в Україні цей показник злетів на 122%, показало дослідження Mastercard 2020 року. За інформацією платіжної системи, в 2019 році в країні на романтичні презенти пішло понад 400 млн грн.

Що ж очолює рейтинг приємних сюрпризів до Дня Святого Валентина в цьому дослідженні? У топ залишаються квіти та ювелірні вироби — витрати на них збільшилися втричі і вдвічі відповідно. Спільний похід у ресторан — ще один популярний тренд романтичного свята. З 2017 року українці збільшили витрати на це на 45%, свідчить звіт Mastercard.

Утім, нерідко хочеться зробити небанальний подарунок до цього романтичного свята. Однією з перешкод може виявитися фінансове питання, але грамотне користування кредитною карткою допоможе вирішити його максимально ефективно.

Подорож у казку

Поки ситуація обмежує поїздки за кордон, зокрема в Європу, не менш романтичну подорож можна організувати і в Україні. Наприклад, вирушити в Карпати на кілька днів і провести їх в готелі зі спа, відвідуванням чанів та зимовими розвагами. Опцію для двох у номері напівлюкс в Татарові, неподалік Буковеля, за даними з відкритих джерел, можна знайти за 3–4 тис. грн за дві-три ночі.

Якщо все-таки хочеться вирватися в тепло, можна подумати про поїздку до Єгипту. Лютий там не дуже жаркий, але мінівідпустка буде досить комфортною на курортах, захищених горами від сезонного вітру, наприклад в Шарм-ель-Шейху. За даними профільних інтернет-ресурсів, тур на шість ночей в чотиризірковому готелі обійдеться в суму від 16 тис. грн.

Андрій, 28-річний менеджер з продажів, вибрав саме цю опцію. "Ця зима в Києві видалася не такою м’якою і європейською, як минула, тому дуже хочеться поїхати з коханою в тепло", — говорить він. За порадами знайомих він вибрав тур в Дахаб — путівка обійшлася в 24 тис. грн.

"Бюджет після новорічних свят ще не зовсім прийшов у норму, — сміється Андрій і додає: — Але хочеться зробити і правда незабутній подарунок. Мені пощастило, що кредитний ліміт на картці був саме на рівні ціни поїздки". У нього кредитка "всеМОЖУ" від ПУМБ, у якій є пільговий період до 62 днів для безвідсоткового погашення заборгованості. З неї він сплатив тур 1 лютого, а щоб погасити її без додаткових нарахувань, у нього є два місяці, до 30 березня. "Із зарплати і авансу точно сплачу", — упевнений він.

Інвестиція в коханого

Романтичний подарунок — це не тільки солодощі, ювелірка і плюшеві ведмедики, впевнена Юлія, 24-річна дизайнерка. За її словами, подарунок, який стане корисним коханій людині, — чи не більший вияв уваги, ніж звичні презенти. Своєму хлопцеві, який почав кар’єру в IT, вона вирішила подарувати освітні курси з проджект-менеджменту.

"Ми тільки починаємо своє доросле життя. Але дорослі рішення — необов’язково нудні, — сміється Юлія і додає: — Я впевнена, що, вкладаючись один в одного, ми робимо наші стосунки міцнішими. А коли ситуація з пандемією вирішиться, неодмінно вирушимо в подорож за враженнями — для цього не потрібен спеціальний день".

Суму за тримісячні курси — 7 тис. грн — вона теж сплатить з кредитки "всеМОЖУ". "Дивіться, розрахуюся 9–10 лютого, і у мене буде час до кінця березня, саме отримаю гонорари і в комфортному режимі розрахуюся. А поки у нас будуть живі гроші, щоб організувати оригінальну вечерю удвох вдома", — говорить вона.

Можливості кредитної картки ПУМБ вона протестувала на новорічні свята — тоді подарувала хлопцю ігрову приставку. "Мені сподобалося те, наскільки зручно і ненапряжно можна сплачувати покупку в розстрочку кредиткою, при цьому не особливо обмежуючи свої повсякденні витрати", — пояснює Юлія.

Класична романтика

Але, як не крути, День Святого Валентина і надалі асоціюється з традиційними "романтичними" презентами, такими як ювелірні прикраси. "Що б там не казали, але коханій жінці все-таки хочеться подарувати коштовність, — говорить Артем, 32-річний рієлтор. — Так, для тієї ж таки каблучки, напевно, краще вибрати менш пафосний день, але на свято закоханих хочу подарувати дівчині кулон".

За його словами, в такому подарунку важлива не стільки ціна чи проба дорогоцінного металу, скільки символічність і увага до інтересів своєї половинки. Тому він, після довгих пошуків, зупинився на золотому підвісі у вигляді тер’єра з чорним діамантом і зеленими топазами. "Він просто як наш Джек!" — сміється Артем, кажучи, що його дівчина просто обожнює собаку.

Ціна кулона підбирається до 30 тис., але рієлтор не бачить у цьому проблеми. "Сплачу з кредитки. Якщо вийде погасити до кінця березня, ніяких переплат не буде. Але навіть якщо щось піде не так, місячний відсоток буде близько 4% — це не порівняти з подарунком і емоціями, які залишаться назавжди", — пояснює він.

Таким чином, фінансові можливості сьогодні — не перешкода для приємних і важливих подарунків своїм близьким. Використовуючи зручні банківські інструменти, можна зробити День Святого Валентина по-справжньому незабутнім.

Ліцензія НБУ №8 від 06.10.2011 р., Держ. Реєстр. банків №73 від 23.12.1991р. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme