Лідери світового ІТ-ринку можуть піти з Росії

Найбільші світові IT-компанії можуть відмовитися від інвестиційних програм в Росії або зовсім покинути країну через "нечіткі правила гри" з держконтрактами
Depo.Гроші
2 листопада 2015 07:58
ФОТО: depo.ua

Про це свідчать дані листа Асоціації європейського бізнесу до уряду Росії, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Адресатами листа глави АЄБ Франка Шауффа стали російські міністри: зв'язку і масових комунікацій Микола Нікіфоров, промисловості і торгівлі Денис Мантуров, економічного розвитку Олексій Улюкаєв і глава ФАС Ігор Артем'єв.

За даними видання, Шауфф пише про необхідність перегляду дати набрання чинності закону, що зобов'язує держоргани з січня обґрунтовувати кожну закупівлю іноземного програмного забезпечення. У АЄБ пропонують перенести цю дату на півроку, щоб відомства могли встановити критерії локалізації іноземних IT-компаній в Росії і присвоєння їм статусу російського ПЗ.

Шауфф зазначає, що в іншому випадку іноземні IT-компанії можуть призупинити інвестпрограми або піти з російського ринку, оскільки "необхідний рівний підхід і недопущення дискримінації і обмеження вільної конкуренції та доступу на російський ринок для іноземних компаній".

Газета наводить дані дослідження РВК та EY, в якому йдеться, що іноземні інвестиції - ключовий чинник розвитку IT-галузі в Росії, причому за минулий рік він знизився на 70%.

З 1 січня наступного року закупівля іноземного ПО для державних і муніципальних потреб заборонена "з метою захисту внутрішнього ринку Російської Федерації, розвитку національної економіки, підтримки російських товаровиробників". Закордонне ПО можна купувати тільки за відсутності вітчизняних аналогів. Зараз лідерами з продажу в Росії є SAP (закупівлі на 5,6 млрд рублів в держсекторі), Oracle (4,6 млрд), IBM (3,3 млрд), Microsoft (3,05 млрд) і Cisco (1,9 млрд).

Більше новин економіки читайте на Depo.Гроші.