Lidea інвестує 500 тис. євро у вітчизняну селекцію в Україні

Компанія Lidea інвестуватиме 500 тис. євро у створення в Україні локальної  R&D-бази, щоб удосконалювати генетику та селекцію культур в кліматичних умовах Центральної Європи

Журналіст стрічки новин
Lidea інвестує 500 тис. євро  у вітчизня…

Про це зазначив заступник генерального директора з агровиробництва, механізації та землевпорядкування ТОВ "Черлис", виконавчий директор СТОВ " Ломовате" та ТОВ "Маяк-Худяки", що входять до Групи "Lidea в Україні", Едуард Козін, передає depo.ua.

"Ми забезпечимо увесь процес: розміщення експериментальних гібридів, їх доробку, кондиціювання та кросс-чекінг. В умовах України для локального фермера вирощуватимуть насіння, адаптоване до потреб українського аграрія", – сказав він.

Козін додав, що це рішення штаб-квартири компанії відображає впевненість у перемозі України над російським агресором.

"Головна мета компанії – зробити українські філії незалежними та самодостатніми", – наголосив Козін.

Нагадаємо, що загалом у Групі компаній інвестиції в локальне виробництво збільшились з понад 600 млн у 2022 р. до 1,1 млрд грн у 2023 р., рівень відрахувань до держбюджету податків зріс на 98% порівняно з 2021 р.

У 2023 р. Lidea вдалося повернути виробництво озимого ріпаку в Україну. Для вітчизняного потреб ринку висіяли три нових сорти пшениці власної селекції категорії Еліта: Сомтюозо КС, Софі КС і Сорріал. До того ж уперше виростили 8 нових гібридів соняшнику з 16 представлених на виробництві.

Крім насіннєвого, компанія розвиває і м'ясо-молочний напрямок.  Її черкаські підрозділи з перших днів війни забезпечували населення регіону безкоштовним молоком, яке спочатку роздавалося селянам, а потім щоденно, протягом трьох тижнів, відвантажувалося на завод "Волошкове Поле", де з нього та сировини інших постачальників вироблялись молочні продукти для потреб ЗСУ. Гуманітарна ініціатива в партнерстві з Черкаською ОВА реалізується досі.

У планах Lidea – нова молочно-доїльна зала на 20 корів одночасно, збільшення поголів’я та надоїв (сьогодні одна дійна корова на добу дає 36 літрів молока екстра-класу).

Відновлення поголів'я відбувається повільно, а зниження обсягів діяльності у галузі молочного скотарства негативно впливає на цю стратегічну галузь тваринництва. За час війни Україна втратила 15 тис. поголів’я. У Lidea переконані, що важливо відновити молочне виробництво, що становить левову частину експорту харчової промисловості.

Lidea інвестує та збільшує потужності сьогодні, щоб допомогти Україні втримати позиції на світовому аграрному ринку і залишитись на лідерських позиціях. Нарощуючи обсяги власного виробництва, Група збільшує інвестиції у його розвиток, а також відрахування до бюджету. Лише на Черкащині СТОВ "Ломовате" та ТОВ "Маяк-Худяки" за 9 місяців сплатили податків на понад 25 млн грн. Це внесок Lidea у спільну перемогу, переконані у компанії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme