КСУ повернув суддям суперпенсії

Сьогодні Конституційний Суд України зняв обмеження на розмір пенсій для суддів у відставці
Depo.Гроші
10 червня 2016 11:13
ФОТО: depo.ua

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" написав народний депутат від "Народного фронту" Леонід Ємець, передає depo.ua.

"Ми з Єгором Соболевим на засіданні Конституційного Суду. Окрім люстрації, сьогодні є ще одне важливе питання. Щойно КС повернув суддям супердоплати до пенсій. Ті які ми скасували. І це не новим суддям зарплати,- ні це тим які вже у відставці. Тим які були суддями у часи Кучми і Януковича", – сповістив Ємець.

Пізніше у Конституційному Суді офіційно підтвердили, що обмеження на доплати суддям скасували. 

"На думку КСУ, такими, що не відповідають Конституції України, є положення частини 3 абзаців 1, 2, 4, 5 і 1, 2 речення абзацу 6 частини 5 статті 141 закону № 2453 в редакції закону № 213 може призвести до виникнення прогалин у сфері законодавчого регулювання виплат щомісячного грошового утримання суддів", - оголосив голова КСУ Юрій Баулін.

Нагадаємо, що в липні 2015 року пленум Верховного Суду звернувся до Конституційного Суду з проханням перевірити на відповідність Основному Закону положення закону "Про судоустрій і статус суддів", якими врегульовано питання розміру щомісячного довічного грошового утримання володарів мантій.

А згідно зі змінами до Закону "Про забезпечення права на справедливий суд", в 2015 році законом максимальний розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (тобто 9490 грн.).

Тому Пленум ВС і звернувся до КС з поданням щодо відповідності згаданих "обмежувальних" норм ст.8, ч.1 ст.21, ч.1, пп.2, 9 ч.5 ст.126 Конституції.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші