Контрсанкції Росії допомогли Європі наростити експорт

Європа не лише не постраждала від сільськогосподарського ембарго, яке Росія наклала на поставку продуктів з ряду західних країн, а й за минулий рік навіть наростила експорт продовольства на 5%
Depo.Гроші
8 серпня 2015 17:42
ФОТО: depo.ua

Такі висновки витікають з доповіді Єврокомісії до річниці введення російських контрсанкцій, повідомляє depo.ua з посиланням на "DW".

У грошовому вираженні обсяг експорту продовольства з Європи становив 105,6 млрд євро, що на 4,8 млрд євро більше, ніж у період з серпня 2013 по травень 2014 року.

"Основні успіхи досягнуті завдяки збільшенню продуктового експорту у США, Китай, Швейцарію і на ряд азіатських ринків, зокрема у Гонконг і Південну Корею", - йдеться у документі.

За даними Єврокомісії, значно збільшився експорт м'яса, м'ясної і молочної продукції, проте виробництво овочів і фруктів, навпаки, впало на 12 і 10 відсотків відповідно.

"Це недивно, оскільки Росія була ключовим ринком збуту для європейських фермерів серед неєвропейських ринків", - зазначається у доповіді.

У Єврокомісії зазначають, що постачання європейських продуктів в Південну Корею збільшилися на 30,8 відсотка, в Китай - на 30, в Туреччину - на 27,1, у Гонконг - на 24,8, в Єгипет - на 21,7 і в США - на 15,1 відсотка.

У доповіді констатується, що заходи, спрямовані на зменшення втрат в результаті російських санкцій, виявилися успішними.

Нагадаємо, що раніше у Кремлі хизувались тим, що країні гарно жити в режимі санкцій-антисанкцій.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.