Компанії, пов'язаної зі Ставицьким, повернули 20 нафтогазових майданчиків

Окружний адмінсуд Києва скасував два накази Державної служби геології та надр, якими в березні були анульовані спеціальні дозволи на користування надрами ТОВ «Голден Деррік»
Depo.Гроші
18 листопада 2014 10:27
ФОТО: depo.ua
Компанії, пов
Компанії, пов'язаної зі Ставицьким, повернули 20 нафтогазових майданчиків

Про це повідомляють «Наші гроші» з посиланням на постанову від 6 листопада, передає ДеПо.

В документі зазначається, що в грудні минулого року Генпрокуратура виявила несплату в строк товариством «Голден Деррік» коштів за видачу спецдозволів на геологічне вивчення та подальший видобуток нафти і газу. Фірма не почала використання площ у встановлені 180 діб.

18 березня «Держгеонадра» наказами №78 і 79 анулювало спецдозвіл «Голден Дерріка» на користування 20 площами в Полтавській (17 площ), Дніпропетровській (2) і Харківській областях (1), які фірма отримала в 2012-2013 роках.

Однак в червні компанія опротестувала ці накази в суді. Зараз феміда встала на сторону позивача. Суд вказав, що єдиною підставою для анулювання спецдозволів стала несплата збору за видачу спецдозволів. Разом з тим доказів несплати цього збору суд не отримав. Більш того, «Держгеонадра» не проводили перевірку, оплатила фірма зазначений збір. У суді зазначили, що «Держгеонадра» не надало доказів згоди компанії «Голден Деррік» на анулювання спецдозволів.

Як відомо, ТОВ «Голден Деррік» пов'язують з бізнес-середовищем екс-міністрів Миколи Присяжнюка, Едуарда Ставицького і народного депутата Юрія Іванющенка. Однак 33% статутного фонду компініі належить НАК «Надра України».

Важливо, що в грудні 2010 - квітні 2012 Держслужбу геології та надр очолював Едуард Ставицький, який звідти перейшов на посаду міністра екології, а потім - міністра енергетики. Зараз він у розшуку.