Коломойський програв черговий суд "Приватбанку"

Верховний суд 10 травня відмовився задовольнити касаційну скаргу компанії "Пром Гарант Плюс" до "Приватбанку" про повернення на рахунки 18,9 млн гривень, які були списані під час націоналізації (bail-in)

Про це повідомили в прес-службі "Приватбанку", передає Depo.ua з посиланням на FinClub.

Верховний суд затвердив постанову, якою підтвердив законність рішень судів першої (29 березня 2017 року) та апеляційної інстанцій (7 серпня 2017 року) щодо законного застосування до "Пром Гарант Плюс" ст. 41-1 закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Суди попередніх інстанцій дійшли висновку, що списання коштів з рахунків позивача було здійснено з дотриманням вимог банківського законодавства.

Засновниками "Пром Гарант Плюс" є три віргінські компанії (Бі-Сі Карго Сервісес Лімітед, Денніеллі Лімітед, Прістеллі Холдінгз Інк) і дві белізькі (дівелопмент Інвесторс Лімітед, Кендлвуд Файненсіал Корп).

Чотири із зазначених п'яти компаній фігурують в кримінальному провадженні Генпрокуратури щодо виведення 19 млрд гривень рефінансування з "Приватбанку".

За даними ГПУ, ці компанії, будучи підконтрольними колишнім посадовим особам "Приватбанку", виступали засновниками фірм, яким банк до націоналізації видавав сумнівні кредити.

Нагадаємо, у березні 2018 року Господарський суд міста Києва частково задовольнив позов власника єврооблігацій "Приватбанку" – панамської компанії THEO Worldwide Corp – і вирішив стягнути з фінансової установи 574 тисячі доларів

У листопаді 2017 року власники єврооблігацій "Приватбанку" подали позов до Лондонського суду

Довідка: В межах націоналізації "Приватбанку" його зобов'язання перед спеціально створеною британською компанією (SPV) – емітентом єврооблігацій – підлягали процедурі bail-in і були обмінені на акції додаткової емісії банку.

Ідеться про три випуски єврооблігацій: на 175 млн доларів за ставкою 10,875% із погашенням 28 лютого 2018 року, на 200 млн доларів за ставкою 10,25% із погашенням 23 січня 2018 року, з яких 40 млн доларів було погашено в серпні 2016 року, а також на 220 млн доларів за ставкою 11% (облігації субординованого боргу) з погашенням у 2021 році.

Емітентом єврооблігацій із погашенням у січні та лютому 2018 року стало зареєстроване у Великій Британії спеціальне підприємство (special purpose vehicle, SPV) UK SPV Credit Finance plc.

Єврооблігації з погашенням у 2021 році були емітовані через ICBC Standard Bank Plc (Велика Британія), однак під час їх реструктуризації цей борг був переоформлений на UK SPV Credit Finance plc.

Після націоналізації "Приватбанку" компанія-емітент цінних паперів залишилася в його власності.

На початку жовтня 2017 року Приватбанк змінив трасти (довірена особа) за єврооблігаціями на 175 млн доларів із погашенням 28 лютого 2018 року й на 200 млн доларів із погашенням 23 січня 2018 року.

З 3 жовтня 2017 року новим довірителем є Madison Pacific Trust Limited замість Deutsche Trustee Company Limited (Велика Британія).

27 жовтня 2017 року Національний банк погодив зміну структури банківської групи "Приватбанк".

2 листопада 2017 року Madison Pacific Trust Limited повідомив банку про дострокове стягнення заборгованості за євробондами.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme