Кличко отримав неочікуваних 1,6 млрд грн і хоче витратити їх на оплату боргів Попова

За підсумками семи місяців 2015 року план з наповненням міської скарбниці неочіковано перевиконано на 1,6 млрд грн, що дозволить погасити мільярдний борг Києва і, можливо, підвищити зарплати бюджетникам
Depo.Гроші
29 серпня 2015 23:48
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на "Ділову столицю".

На початку 2015 року Київрада затвердила профіцитний бюджет міста на рік. Спочатку доходи були заплановані в сумі 22,1 млрд грн, витрати - 20,2 млрд грн. Однак, незважаючи на кризу, ситуація виявилася несподівано сприятливою: тепер ці суми планують збільшити до 24,8 млрд грн і 22,9 млрд грн відповідно.

Перевиконання бюджету чиновники пояснюють змінами в Бюджетний і Податковий кодекси, прийнятими в кінці минулого року: Київ одержав у розпорядження ряд податків, надходження від яких раніше йшли до держбюджету. Так, новинкою 2015 року стали податок на нерухомість. Столичний бюджет очікував від такого нововведення 2,5 млрд грн. за рік. Але вже за підсумками семи місяців надходження від податку цього перевищили планові на 93 млн грн. План з податку на доходи фізосіб був перевиконаний на 388 млн грн. Частково це пояснюється підвищенням ставки оподаткування пасивних доходів: її розмір для надходжень від роялті, інвестиційних вкладень і депозитів зріс з 15% до 20%. Результати також дало введення воєнного збору та оподаткування пенсій.

З 2015 року Київ отримує 10% податку на прибуток підприємств приватного сектора економіки, 100% якого раніше йшло до центрального бюджету. Підприємства порадували чиновників: надходження від податку на прибуток виявилися перевиконані на 634 млн грн. Крім того, місцевий бюджет замість державної скарбниці почав збирати плату за роздрібний продаж алкоголю і сигарет, 100% держмита, 100% плати за надання адміністративних послуг, 80% екологічного податку, акцизний податок, 25% плати за надра, єдиний податок і т.д , Практично по всіх цих статтях початковий план був перевиконаний.

Найбільшу суму - близько 1 млрд грн - чиновники мають намір направити на погашення боргу столиці - облігацій внутрішньої місцевої позики серій F, випущених в 2012 році, коли столицею керував Олександр Попов.

Крім того, постійна комісія Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку порекомендувала збільшити заробітну плату для лікарів, вчителів та інших працівників бюджетної сфери столиці. На це хочуть виділити 337 млн грн. Якщо таке рішення підтримає Київрада, оплата праці вчителів і лікарів підвищиться вже з вересня мінімум на 160 грн.

Ще 275 млн грн піде на оплату комунальних послуг бюджетних установ міста.

Більше новин про життя Києва читайте на Київ.depo.ua.