Китайські банки намагаються позбутися клієнтів-росіян

Китайські банки не тільки відмовляли російським компаніям і фізичним особам у видачі кредитів, а й змушували закривати рахунки і переводити кошти в інші місця
Depo.Гроші
8 лютого 2016 08:50
ФОТО: depo.ua

Про це розповів виконавчий директор Ділової ради Росія-АСЕАН Віктор Тарусін, передає depo.ua з посиланням на "Комерсант".

Китайські банки вбудовані в глобальну економіку і цінують відносини з американськими банками, тому де-факто вони приєдналися до фінансових санкцій проти Росії, зазначає видання.

Експерти, опитані виданням, як дві основні проблеми спільного бізнесу росіян і китайців бачать нерозуміння китайського менталітету і прагнення китайців до контролю над бізнесом.

"Зараз китайці стали вимагати у багатьох компаніях контроль, раніше цього не було, - зауважує Максим Соков, гендиректор компанії En+, розповідаючи про одну з операцій компанії. - Вони кажуть, ми готові інвестувати, але нам потрібно 50%+ 1 голос".

Через це, за його словами, в 2015 році не відбулися дуже багато угод.

"Ти повинен випити з цими людьми чаю і сказати багато слів поваги, але після цього все йде досить швидко. Прислів'я про "довго запрягаємо, але швидко їдемо" безумовно має в Китаї еквівалент", - додав Соков.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.