Кемерон хоче скасувати домінування євро в ЄС

Прем'єр Великобританії Девід Кемерон дав офіційний старт кампанії за зміну умов членства королівства в ЄС

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на rg.ru.

У вівторок під час виступу в Королівському інституті міжнародних відносин він повідомив, що вже направив лист з вимогами Лондона голові Європейської ради Дональду Туску, зазначивши, що виконання цих умов "не є нездійсненною місією".

"Коли дивишся на випробування, з якими стикаються європейські лідери сьогодні, зміни, які пропонує Великобританія, не здаються нездійсненними", - сказав Кемерон.

Британський прем'єр також заявив, що переговори з ЄС про зміну умов членства Великобританії офіційно почалися і повідомив, що лист, який направлено Дональду Туску, буде оприлюднено згодом.

Насамперед,  Кемерон має намір зажадати чітких вказівок, що Великобританія не зобов'язана брати участь у побудові більш глибокої інтеграції в ЄС і "створенні європейської наддержави".

Друге завдання на переговорах з Брюсселем - скасувати домінування євро як офіційної валюти ЄС і домогтися для фунта стерлінга рівнозначного статусу.

Третя умова Лондона - це незалежність законодавства, яка дозволить британському парламенту приймати закони, які суперечать нормам ЄС, і відхиляти ті, які не відповідають національним інтересам туманного Альбіону.

І, нарешті, останній пункт у списку вимог Кемерона - це реформа ЄС, яка дозволить 9 країнам, що не входять в зону євро (і в першу чергу. Великобританії), уникнути домінування інших 19 членів.

За його словами, країни, що не входять до єврозони, повинні отримати від ЄС нові гарантії захисту і ЄС повинен визнати повноважні права валют і не звалювати на них "порятунок" євро. 

"Британії потрібні гарантії, що єдиний ринок буде захищений, що дискримінації за валютним принципом не буде. Єврозона і нееврозона – це різні речі, і ЄС повинен бути достатньо гнучким, щоб задовольняти і тих, і інших. Тому я прошу лідерів ЄС домовитися про чіткі принципи, що дають гарантії країнам, які не входять у єврозону", - сказав Кемерон.

 

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші