Після заяв «ДНР» і «ЛНР» касири стали ретельніше перевіряти купюри

НБУ звернувся до банків з вимогою посилити увагу касирів при прийомі готівки

Після заяв «ДНР» і «ЛНР» касири стали ре…

Про це ДеПо повідомили в прес-службі Національного банку України.

«З метою попередження потрапляння в обіг підроблених банкнот гривні Національний банк України направив банкам інформацію про необхідність посилення уваги касирів при здійсненні прийому готівки», - йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

На думку регулятора, будь-яка інформація про виготовлення підроблених банкнот гривні на підконтрольних «ДНР» і «ЛНР» територіях є провокаційною і спрямована на дестабілізацію фінансової системи України.

«Ця інформація має мету підірвати довіру населення України до національної валюти, завдати шкоди центральному банку держави», - йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби, в Нацбанк не надходило звернень від банків щодо збільшення кількості підроблених банкнот національної валюти. В даний час ситуація з підробленими банкнотами національної валюти є контрольованою і не має загрозливого характеру.

«За підсумками 10 місяців 2014 (за результатами досліджень, проведених експертами системи Національного банку України) кількість вилучених з обігу в банківській системі підроблених банкнот гривні, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зменшилася на 1,6%. Як і минулого року переважна кількість вилучених з обігу підроблених банкнот гривні припадала на банкноти номіналів 50 грн і 100 грн. Спостерігається збільшення кількості вилучення підроблених банкнот номіналом 500 грн», - повідомляє прес-служба Нацбанку.

У листопаді поточного року (станом на 25.11.2014) ситуація з вилучення підробок, в тому числі у східних регіонах, істотно не змінилася.

Всього за підсумками 2013 року на 1 млн шт. справжніх банкнот гривні припадало приблизно 3,5 шт. підроблених банкнот (у 2012 році - 4,1 шт., в 2011 році - 3,4 шт.). У країнах Євросоюзу, для порівняння, за даними офіційного сайту Європейського центрального банку, за підсумками 2013 цей показник становив приблизно 43 шт. підроблених банкнот євро (у 2012 році - 35 шт., в 2011 році - 46 шт.).

Таким чином, рівень кількості підроблених банкнот національної валюти України залишається стабільно низьким.

«Найближчим часом планується направити територіальним управлінням Національного банку України додаткову кількість плакатів з описом банкнот гривні зразка 2003 і наступних років випуску для інформування банків та населення», - говорить прес-служба НБУ.

Фото: kiev.vgorode.ua


Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme