Канадці викупили у Ахметова 49% залізорудного родовища

Канадська гірничорудна компанія Black Iron з активами в Україні здійснила зворотний викуп у "Метінвесту" 49% частки в Black Iron Cyprus Ltd., що володіє 100% Шимановського залізорудного родовища, за 5,6 млн доларів.
Depo.Гроші
16 січня 2016 16:35
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у повідомленні компанії, повідомляє depo.ua з посиланням на "Українську правду".

"Ця угода дозволяє Black Iron розблокувати готівкові кошти, які раніше спільно трималися в BKI Cyprus. Black Iron тепер не обмежена у своїх зусиллях з придбання нових високоякісних активів з перспективою генерування грошового потоку в найближчі кілька років, що відповідає викладеній 24 червня 2015 року стратегії компанії", - наголошується в релізі.

Згідно з ним, дискусії з міжвідомчою робочою групою під егідою Мін'юсту щодо врегулювання спірних правових питань навколо Шимановського родовища та земельної ділянки просуваються, однак більш повільними темпами, ніж хотілося б.
Black Iron вказує, що для здійснення інвестиційного проекту, який планувався раніше на цьому родовищі, необхідно рішення правових питань, придбання землі, стійкий мир в Україні і підвищення цін на залізну руду.

Як повідомлялося, 24 червня 2015 року Black Iron за підсумками зборів акціонерів заявила про рішення викупити з метою подальшого анулювання до 10% своїх акцій, а також про намір обговорити зі своїм українським партнером "Метінвест" можливість покупки проблемних, але перспективних активів в галузі.
Канадська компанія підготувала всеосяжний бізнес-план щодо збільшення акціонерної вартості в умовах значного падіння цін на залізорудну сировину, а також триваючої війни в Україні.

Цей план націлений на створення передумов для підвищення вартості акцій найближчим часом, поки не розкриються всі вигоди від реалізації флагманського для компанії проекту Шимановського родовища.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші