Кабмін ще не направив МВФ оновлений меморандум, - ЗМІ

Уряд України продовжує процес узгодження Меморандуму щодо другого перегляду схваленої рік тому програми кредитування української економіки з боку МВФ
Depo.Гроші
17 лютого 2016 16:56
ФОТО: depo.ua

Про це повідомило джерело в уряді, передає depo.ua з посиланням на УНІАН.

"За Меморандумом продовжуємо роботу", - повідомило джерело.

Узгодження і підписання Меморандуму дозволить Фонду призначити дату засідання Ради директорів, в ході якого буде вирішено питання про надання нашій країні третього кредитного траншу обсягом 1,7 мільярда доларів. Перші два транші Україна отримала в 2015 році, їх загальний обсяг склав 6,7 мільярда доларів.

Раніше передбачалося, що Меморандум буде підписано та відправлено у штаб-квартиру МВФ після звіту уряду у Верховній Раді - після 16 лютого.

Нагадаємо, другий перегляд програми реформ проходив в два етапи. Місія МВФ працювала в Києві у вересні минулого року і 2 жовтня 2015 року призупинила переговори у зв'язку з необхідністю проведення місцевих виборів, а також дискусій всередині країни щодо податкової реформи та проекту держбюджету на 2016 рік. В листопаді переговори поновилися.

На поточний момент Україна і МВФ обговорюють широкий спектр питань в рамках другого перегляду програми співпраці, який включає різні аспекти монетарної, банківської, антикорупційної політики, пенсійної реформи та приватизації.

Отримання третього траншу кредиту є вкрай необхідним для України, оскільки позитивне рішення МВФ дозволить нашій країні залучити ще 2,3 мільярда доларів фінансової допомоги – 1 мільярда доларів у вигляді гарантій від уряду США, а також кредитні транші від Європейського Союзу і Світового банку.

Одним з факторів, що призупинили роботу по меморандуму, стали розмови про можливу відставку уряду.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.