Кабмін дав старт Фонду енергоефективності

Кабінет міністрів схвалив концепцію Фонду енергоефективності
Depo.Гроші
13 липня 2016 13:10
ФОТО: depo.ua

Відповідне рішення було ухвалене сьогодні на засіданні уряду, передає depo.ua.

"Створення Фонду дозволить зробити прості речі – підвищити ефективність споживання енергії, зменшити витрати людей на опалення квартир і будинків, зекономити видатки на субсидії та створити нові робочі місця", -  сказав віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, презентуючи концепцію Фонду.

Він наголосив, що діяльність Фонду дозволить країні за 5 років наблизитися до європейської моделі споживання і обліку енергоресурсів. "До 2021-го маємо досягти економії 1,5 млрд куб. м газу щороку, заощаджувати щороку 5 млрд гривень бюджетних витрат на фінансування субсидій, створити 75 тисяч робочих місць. Крім того, робота Фонду дає старт розвитку малого та середнього бізнесу на ринку впровадження енергоефективних заходів", - наголосив Зубко.

У свою чергу, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що створення такого Фонду дозволить зробити Україну не імпортером енергоресурсів, а експортером. "Ми зможемо повністю забезпечувати себе усіма енергетичними ресурсами без газу, у тому числі газу в інших країнах. Це означатиме, що ми зможемо економити колосальні ресурси, цей інструмент є важливим", - сказав Гройсман.

Він також доручив Мінфіну опрацювати механізми збільшення фінансування "теплих" кредитів.

"Я знаю, що зараз ефективно ведеться робота щодо освоєння такого механізму, як ОСББ, і ми вже відчуваємо там дефіцит коштів. Геннадій Григорович (Зубко) вам доручення, доручення Мінфіну знайти механізми збільшення фінансування саме "теплих" кредитів", - зазначив Гройсман.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.