До виготовлення біометричного паспорта все готово, - директор ПК «Україна»

«Поліграфкомбінат «Україна» з 1 січня 2015-го року розпочне виготовлення біометричного паспорта
Depo.Гроші
10 листопада 2014 16:34
ФОТО: depo.ua
До виготовлення біометричного паспорта все готово, - директор ПК «Україна»
До виготовлення біометричного паспорта все готово, - директор ПК «Україна»

Про це в інтерв'ю «Зеркалу недели» заявив директор підприємства Максим Степанов, додавши, що захист документа виконаний на найвищому рівні.

Зокрема, в процесі виробництва використовується інтагліо-друк, що застосовується при захисті паперових грошей і створює рельєфність, приховані зображення.

Важливим елементом захисту є чіп в обкладинці, що містить інформацію про власника паспорта, а також гравійована полікарбонатна сторінка.

За словами директора держпідприємства, відносно недавно ПК «Україна» отримав від держави контракти на виготовлення низки захищених документів, і завдяки високій ефективності виробництва вдалося суттєво знизити ціни в порівнянні з попереднім виробником.

«Посвідчення водія і техпаспорт на автомобіль почали коштувати 114 грн., і виробляємо ми їх з полікарбонату, а не з ПВХ (як ЄДАПС). Це абсолютно інший, більш сучасний рівень технологій. Між іншим, у конкурентів не тільки якість була нижчою, але й ціна вищою - 198 грн.

«Невелика» різниця в 40% позначалася на кожній людині і сукупно по країні становила 170 млн. грн. на рік», - зауважив пан Степанов.

За словами директора поліграфкомбінату, за два останні роки прибуток держпідприємства збільшився в 25 разів: якщо за 2011 р. він становив 3,5 млн. грн., то в 2013 р. - 88 млн. грн. У 2011 р. комбінат сплатив 65 млн. грн. в якості податків, а в 2013 р. - 234 млн. грн.

За результатами 2014 р. ця цифра складе 326 млн. грн.

«Відразу ж після запуску у виробництво біометричного паспорта ми плануємо запропонувати владі концепцію запровадження ID-карти. Фактично це паспорт громадянина України у вигляді карти, як це реалізовано в усьому світі. З точки зору нашої філософії, запровадження ID-карти має стати серйозним поштовхом для спрощення надаваних адмінпослуг», - каже Максим Степанов.