Іран готовий збільшити видобуток нафти майже до 6 млн барелів на добу

Іран готовий збільшити видобуток нафти до 5,7 млн барелів на день до 2018 року у разі скасування санкцій в поточному році
Depo.Гроші
9 травня 2015 20:46
ФОТО: depo.ua

Про це заявив в Тегерані міністр нафти Ірану Біжан Намдара Зангене, передає depo.ua з посиланням на ТАСС.

"Іран може збільшити видобуток нафти до 4 млн барелів на день через вісім місяців після скасування санкцій, які діють щодо Ірану. І якщо санкції будуть скасовані в нинішньому році, то Ісламська Республіка буде в змозі збільшити видобуток енергоносія до 5,7 млн ​​барелів на день вже до 2018 року", - сказав він, додавши, що зі збільшенням видобутку нафти її експорт буде рости за рахунок азіатського ринку, а не європейського.

Іран також очікує, підкреслив Зангене, що ОПЕК буде регулювати видобуток держав-учасниць з тим, щоб забезпечити право Ірану на ту частку експортного ринку, на яку він претендує.

Нагадаємо, експорт нафти і конденсату з Ірану через санкції знизився з 2,5 млн барелів на день в 2011 році до 1,1 млн барелів на день в 2013 році.

Добовий видобуток скоротився з 4,4 млн до 3,6 млн барелів. В кінці червня 2015 року має бути підписано остаточну угоду щодо ядерної програми Ірану, і, якщо вона буде дотримуватися, санкції ЄС і США щодо країни, в тому числі які обмежують постачання нафти на світовий ринок, будуть зняті.

 

Мітки: нафта