Іноземці почали активно скуповувати гривневі облігації

З осені 2017 року на внутрішньому ринку цінних почав зростати інтерес іноземних інвесторів до гривневих облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП)

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням опублікований Нацбанком України щоквартальний "Інфляційний звіт за квітень 2018".

Обсяг гривневих облігацій у власності нерезидентів за сумою основного боргу зріс з нуля в серпні 2017 року до майже 14 млрд гривень станом на початок квітня 2018. Зростанню попиту іноземних інвесторів на українські гривневі цінні папери сприяли "підвищення прибутковості державних облігацій, в тому числі завдяки жорсткій монетарній політиці НБУ і податкові зміни на тлі все ще м'яких глобальних фінансових умов".

В НБУ кажуть, що роль іноземних інвесторів на ринку державних цінних паперів може бути досить значною і мати і позитивні, і негативні наслідки для економіки країни. Зокрема, зростання присутності нерезидентів сприяє зниженню ставок за державними цінними паперами, поглиблення та підвищення ефективності ринку. У той же час надмірне зростання ролі іноземних інвесторів на внутрішньому ринку державних цінних паперів і волатильність потоків короткострокового капіталу можуть посилити вразливість країни до зовнішніх шоків.

Поки що Нацбанк оцінює ризики від припливу зовнішніх портфельних інвестицій як незначні, оскільки:

- частка нерезидентів у загальному обсязі гривневих ОВДП в обігу становить близько 2%, а співвідношення інвестицій нерезидентів у валових міжнародних резервах - тільки 3%;

- набута в іноземних інвесторів валюта буде служити як подушка безпеки на випадок можливого відтоку короткострокового капіталу внаслідок пом'якшення монетарної політики - дотримання Національним банком режиму плаваючого обмінного курсу є стримуючим чинником припливу спекулятивного капіталу в Україну;

- уряд встановив обмеження на обсяг розміщення ОВДП строком на три і шість місяців (до 500 млн гривень), що дещо стримувало зростання прибутковості короткострокових цінних паперів сприяло збільшенню пропозицію довгострокових державних цінних паперів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme