iForum 2015: «Війна не впливає на інтернет-технології

Цього року технологічний потік iForum буде доповнений кількома новими напрямками. Про новинки і сюрпризи найбільшого інтернет-форуму в Європі розповідає Сергій КОРЖ, ведучий даного потоку
Depo.Гроші
9 квітня 2015 14:00
ФОТО: depo.ua
iForum 2015: «Війна не впливає на інтернет-технології
iForum 2015: «Війна не впливає на інтернет-технології

Сергій, нинішній iForum вперше проходитиме практично в умовах воєнного часу. Який вплив це справило на програму потоку інтернет-технології?

- Сергій Корж: У порівнянні з минулим роком ситуація не сильно відрізняється, оскільки в 2014 також всі жили в очікуванні війни. Однак на технологічний потік це не зробило великого впливу, оскільки інтернет-технології глобальні і скрізь затребувані однаково. Програма поки що перебуває на стадії формування, але я не виключаю, що там можуть з'явитися доповіді, присвячені різним hardware-рішень для армії. Наприклад, йдеться про безпілотники, роботах та інше. Не секрет, що співробітники IT-індустрії брали активну участь у цих розробках. Взагалі, в цьому році в програмі iForum передбачена окрема секція, в рамках якої ми плануємо детально розповісти про те, як IT-шники допомагають армії. Основний акцент доповідачі зроблять на особливостях технічної реалізації.

Тематика Інтернету речей охоплює безліч різних напрямків: Smart City, Smart House, різні апаратні сенсори, комунікації ...

 Ви плануєте доповіді оглядового характеру або точкові вузьконаправлені?

 - Сергій Корж: В рамках iForum ми не можемо орієнтуватися на вузьку аудиторію, тому завжди намагаємося робити оглядові доповіді, присвячені широкому спектру інструментів. Ми будемо шукати доповідачів, які зможуть розповісти, наприклад, про розробку на платформах Arduino або Intel Galileo.

Експерти відзначають, що в процесі реалізації інтернету речей бізнес зіткнеться з серйозними проблемами в області кібербезпеки. Чи буде підніматися це питання?

- Сергій Корж: Швидше за все, буде оглядовий доповідь, присвячену цій проблемі. З іншого боку, загальна тенденція така, що навряд чи можливо обмежити поширення технології адміністративним шляхом тільки через те, що можуть бути проблеми з безпекою.

Який загалом настрій на інтернет-ринку? Спікери з натхненням відгукуються на вашу пропозицію виступити на форумі?

- Сергій Корж: Багато з тих, що виступали в минулому році, також прочитають доповіді і в цьому році. Крім того, буде багато нових доповідачів, які з великим ентузіазмом поставилися до ідеї проведення iForum-2015.

Форум інтернет-діячів (iForum) - найбільша офлайн-конференція Україні та Східної Європи. Форум є громадським рухом, створеним групою ентузіастів, і присвячений проблемам розвитку Інтернету. Проходить щорічно у квітні, починаючи з 2009 року. У 2011 кількість учасників - 3743 осіб - було визнано рекордним для профільних оффлайн-заходів Уанету, в результаті чого iForum був визнаний Національним реєстром рекордів найбільшою конференцією в Україні. У 2012 році його відвідали 5576 осіб, а в 2013 - понад 7 тисяч осіб.

Мітки: