Гройсман про "борг Януковича": Росія винна Україні набагато більше

Питання повернення Україною $3 млрд боргу, які Росія в 2013 році виділила уряду Януковича, потрібно вирішуватися в міжнародних судах, однак при цьому треба мати на увазі, що насправді Росія винна Україні набагато більше, зокрема, через окупацію Криму
Depo.Гроші
17 червня 2016 05:19
ФОТО: depo.ua
Гройсман про "борг Януковича": Росія винна Україні набагато більше
Гройсман про "борг Януковича": Росія винна Україні набагато більше

Про це зазначив під час прес-конференції в четвер у Національному прес-клубі в Вашингтоні Глава Уряду України Володимир Гройсман, передає depo.ua з посиланням на "Укрінформ".

"Я думаю, що це (питання "російського" боргу – ред.) потрібно вирішувати правовим шляхом, і зараз відбуваються відповідні юридичні процедури, які визначать долю наших відносин, у тому числі у фінансовій сфері", - відповів український прем'єр на запитання російського журналіста про позицію Києва у цьому зв'язку.

Водночас Гройсман висловив переконання, що "насправді є дуже великий борг Росії перед Україною, і його потрібно було би компенсувати".

"Цьому дуже би сприяла деокупація Криму, звільнення частин і територій, які захоплені за допомогою російських військ", - відзначив він.

Прем'єр-міністр також наголосив, що "це було би дуже гарним підґрунтям для подальшого врегулювання ситуації у фінансових взаєморозрахунках".

Нагадаємо, президент Петро Порошенко підписав закон про скасування кінцевої дати дії тимчасової зупинки платежів за зовнішніми зобов'язаннями України. Згідно з попередньою редакцією закону, він діяв до 1 липня 2016 року. Законом виключається кінцева дата дії.

Раніше Росія відмовилася реструктуризувати борг в 3 млрд доларів, після чого Кабмін прийняв рішення ввести мораторій на виплату за зовнішніми зобов'язаннями країни.

МВФ визнав борг України перед Росією державним.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші