Гройсман переконує Яресько не "вбивати" децентралізацію її бюджетом

Голова ВР Володимир Гройсман веде переговори з прем’єром Арсенієм Яценюком та міністром фінансів Наталією Яресько щодо вилучення з проекту держбюджету-2016 норм, які позбавляють місцеві громади фінансової незалежності
Depo.Гроші
16 грудня 2015 14:34
ФОТО: depo.ua
Гройсман переконує Яресько не "вбивати" децентралізацію її бюджетом
Гройсман переконує Яресько не "вбивати" децентралізацію її бюджетом

Про це повідомляють джерела depo.ua в Кабміні.

Джерело розповіло, що спікер Володимир Гройсман наполегливо переконує Яценюка та Яресько змінити проект бюджету на користь регіонів у частині фінансування децентралізації.

За інформацією джерел depo.ua, держбюджет-2016 в тому вигляді, в якому він є зараз, має дуже небагато шансів на проходження в парламенті, адже значно урізає соціальні витрати та позбавляє значної частки фінансування регіонів, яке було цього року.

У проекті держбюджету пропонується поділити місцевий податок, 100% якого раніше отримували місцеві бюджети, з держбюджетом. При цьому місцеві бюджети отримають менше половини – 45%.

Також в проекті не закладено компенсацію за різницю тарифів за 2015 рік, що неминуче призведе до виникнення боргів комуненерго. За проектом бюджету, разом з ПТУ місцеві бюджети на 50% будуть фінансувати технікуми і коледжі, при чому нема механізму передачі їх на баланс місцевих громад. Також на місцеві бюджети перекладуть видатки на купівлю касових апаратів для "спрощенців".

Гройсман наполягає на тому, що ці норми неминуче призведуть до провалу децентралізації.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші