Грігол Катамадзе зібрав для поранених бійців 215 тис. грн

121 тисячу гривень зібрали у четвер на Благодійному аукціоні у музеї Шевченка, організованому Асоціацією платників податків України
Depo.Гроші
21 серпня 2015 16:30
ФОТО: depo.ua
Грігол Катамадзе зібрав для поранених бійців 215 тис. грн
Грігол Катамадзе зібрав для поранених бійців 215 тис. грн

Ще 94 тис грн. надійшла на рахунок, який був відкритий кілька тижнів тому. Усі 215 тис грн. буде передано на лікування поранених бійців АТО, що лікуються у Національному військово-медичному клінічному центрі Міністерства оборони України, придбання їм речей першої необхідності, обмундирування, телекомунікаційного обладнання тощо.

Грігол Катамадзе зібрав для поранених бійців 215 тис. грн - фото 1

Лотами аукціону були картини, які малювали самі бійці, перебуваючи на лікуванні. Півтора місяці вони тренувалися художньої майстерності на майстер-класах, що їм проводили фахівці Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну ім. Бойчука та Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Хлопці малювали переважно природу України: "Квітка миру", "Шлях", "Карпати", "Рідний край" та ін.

Грігол Катамадзе зібрав для поранених бійців 215 тис. грн - фото 2

Загалом з аукціону в музеї Шевченка продали 21 картину. Найдорожчою стала робота Олександра Зозуляка з Чернівецької області під назвою "Рибалка" - за 12.500 грн. Олександр у бою під Дебальцевим потрапив під танк ворога, внаслідок чого йому ампутували ліву руку.

Грігол Катамадзе зібрав для поранених бійців 215 тис. грн - фото 3

За 10,5 тис. грн. купили картину підполковника Гіоргія Саралідзе, уродженця Тбілісі, "Боротьба за Україну". "Доки в Україні триватиме війна - доти грузини будуть воювати разом з українцями! І хай ніхто не думає, що Україна чи Грузія стане на коліна! Увесь світ повстане проти тиранії! Ми знаємо одне: іти вперед, нікуди не відступати і боротися", - запевнив Гіоргій.

Грігол Катамадзе зібрав для поранених бійців 215 тис. грн - фото 4

Окрім робіт солдат з аукціону продали кілька робіт відомого грузинського художника Давида Шарашидзе.

"Знаменно те, що більшість хлопців, не дивлячись на те, що самі потребують матеріальної підтримки, просили направити ці кошти для їхніх побратимів, поранених тяжче ніж вони", - сказав Президент Асоціації Грігол Катамадзе.

Грігол Катамадзе зібрав для поранених бійців 215 тис. грн - фото 5

Бійці, автори картин, були присутні на заході як найпочесніші гості. Покупці лотів брали в них автографи та дякували. Торги, підбурювані ведучими Василісою Фроловою та Григорієм Решетніком, велися досить активно - багато хто придбав одразу декілька картин, один з гостей пішов з аукціону з п'ятьма роботами. Два лоти придбав колишній міністр фінансів України Олександр Шлапак.

Більше новин про події в Україні читайте у розділі Життя.depo.ua.