НБУ знизив облікову ставку до 16,5% річних

Правління Національного банку України ухвалило рішення знизити облікову ставку з 18% до 16,5 % річних
Depo.Гроші
23 червня 2016 14:12
ФОТО: depo.ua
НБУ знизив облікову ставку до 16,5% річних
НБУ знизив облікову ставку до 16,5% річних

Про це заявила голова НБУ Валерія Гонтарева під час брифінгу, передає depo.ua.

"Правління НБУ продовжує пом'якшення гуманітарної політики. Сьогодні правління вирішило знизити облікову ставку до 16,5 % річних. Таке рішення відповідає як поточним тенденціям інфляційного розвитку, так і оцінкам Національного банку щодо досягнення інфляційних цілей на поточний та наступні роки. Визначальна поточна тенденція - це стійке зниження інфляційного тиску, покращення інфляційних очікувань і стабільна ситуація на валютному ринку", -сказала Гонтарева.

Вона також констатує, що вже третій місяць поспіль інфляція знаходлиться на однознаковому рівні, а ще рік тому вона була за 60%. "У травні вона сповільнилася до 7,5% у річному вимірі, а за перші п'ять місяців індекс споживчих цін зріс на 5,2%. Така траєкторія уповільнення інфляції відповідає нашим очікуванням і цільовим показниками на кінець року", - сказала глава НБУ.

"Якщо банки бачать, що ставки знижуються - то банкам вигідно купувати довгі інструменти, щоб закріпити рівень ставок, ніж інвестувати у більш короткі інструменти. При падіння ставок ті фінансові інститути, які інвестують у короткі інструменти вони програють з точки зору дохідності", - додав заступник Гонтаревої Олег Чурій.

Нагадаємо, що раніше регулятор знижував облікову ставку з 19% до 18%.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші