ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Гонтарева поскаржилася на сплановану банкірами кампанію проти неї

Глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева заявила, що проти неї ведеться спланована кампанія
Depo.Гроші
24 жовтня 2016 06:49
ФОТО: depo.ua

Про це Гонтарева сказала в ефірі телеканалу ICTV, передає Depo.ua з посиланням на  "Інтерфакс-Україна".

За її словами, кампанію ініціювали недбайливі власники банків напередодні вирішення питань з ними в судах.

"Все це ланки одного спланованою ланцюга провокацій. Почалося це ще до того, як я приїхала в МВФ і була головою офіційної делегації. Тому Національний банк на сьогоднішній день вже подав всі документи в правоохоронні органи. Тому що поширювався якийсь памфлет, іншого слова сказати не можна. Це був збірник, з одного боку, повних інсинуації і абсолютно недостовірної інформації з різних "жовтих" сайтів, а далі це була добірка, чому Гонтарєва є загрозою для економічної стабільності країни, виключно неправдивих та непрофесійних даних", - сказала вона.

За її словами, що на сьогоднішній день заборгованість з рефінансування становить 74 млрд грн, з яких 44 млрд грн знаходяться в неплатоспроможних банках, які отримали його не в період її роботи. "Коли я прийшла в Національний банк, у нас заборгованість з рефінансування була 104 млрд грн. За мою каденцію Нацбанк забрав з ринку 37 млрд грн, з яких тільки в 2016 році 25,9 млрд грн", - зазначила вона.

При цьому Гонтарева зазначила, що за час прем'єрства лідера "Батьківщини" Юлії Тимошенко було видано на рефінансування 84,9 млрд грн, причому тоді курс становив 5 грн за 1 долар. В свій час в банки "Родовід" і "Київ" було "влито" 25 млрд грн за курсом 5, плюс "рефінансування, яке пропало в цих банках", зазначила Гонтарєва.

Глава НБУ підкреслила, що в країні зараз макрофінансова стабільність, з початку року депозити зросли на 7% - на 12 млрд грн.

"Тому у нас немає проблем ні з макрофінансової стабільністю, з якою у нас абсолютно стабільна ситуація в країні, ні з нашим платіжним балансом, ні з нашим рахунком поточних операцій, ні з нашими резервами, які вже покривають більше чотирьох місяців імпорту, і ми збираємося їх нарощувати далі, ні на валютному ринку, з якого у населення Нацбанк купив вже 1,4 млрд грн тільки в цьому році", - сказала вона.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші