Гонтарева обіцяє скасувати всі валютні обмеження до літа 2016 року

Національний банк України планує повністю скасувати валютні обмеження ближче до середини 2016
Depo.Гроші
24 вересня 2015 11:59
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила голова НБУ Валерія Гонтарєва, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми почали поступову лібералізацію всіх наших адміністративних обмежень. Більше того, наше завдання на сьогоднішній день не тільки прибрати всі адміністративні обмеження, які були введені в вересні минулого року і в лютому цього року, але ми хочемо вийти з цих обмежень в абсолютно нове життя, життя без декрету про валютне регулювання, датованого 1993 роком. Він застарів ще 1998 року. Ми вже почали лібералізацію і поступового скасування обмежень, але повне скасування ми готуємося зробити, напевно, до середини наступного року", - сказала Гонтарева у відеозверненні до учасників Одеського фінансового форуму.

Вона додала, що у середні наступного року потрібно "вийти на зовсім нове валютне регулювання ", - сказала вона

Глава НБУ пояснила, що регулятор вводив адміністративні обмеження лише тому, що в країні не працювали інші інститути влади: податкова, митниця, фінмоніторинг, судова система, прокуратура, регулятор ринку цінних паперів.

Нагадаємо, що Гонтарева обіцяла, що першочерговим кроком у знятті лімітів стане скасування обмежень на купівлю готівкової валюти населенням та зняття лімітів на видачу валютних депозитів.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.