Гонтарева обіцяє скасувати всі валютні обмеження до літа 2016 року

Національний банк України планує повністю скасувати валютні обмеження ближче до середини 2016

Про це повідомила голова НБУ Валерія Гонтарєва, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ми почали поступову лібералізацію всіх наших адміністративних обмежень. Більше того, наше завдання на сьогоднішній день не тільки прибрати всі адміністративні обмеження, які були введені в вересні минулого року і в лютому цього року, але ми хочемо вийти з цих обмежень в абсолютно нове життя, життя без декрету про валютне регулювання, датованого 1993 роком. Він застарів ще 1998 року. Ми вже почали лібералізацію і поступового скасування обмежень, але повне скасування ми готуємося зробити, напевно, до середини наступного року", - сказала Гонтарева у відеозверненні до учасників Одеського фінансового форуму.

Вона додала, що у середні наступного року потрібно "вийти на зовсім нове валютне регулювання ", - сказала вона

Глава НБУ пояснила, що регулятор вводив адміністративні обмеження лише тому, що в країні не працювали інші інститути влади: податкова, митниця, фінмоніторинг, судова система, прокуратура, регулятор ринку цінних паперів.

Нагадаємо, що Гонтарева обіцяла, що першочерговим кроком у знятті лімітів стане скасування обмежень на купівлю готівкової валюти населенням та зняття лімітів на видачу валютних депозитів.

Більше новин економіки читайте в рубриці Гроші.depo.ua.