Денисенко: Через санкції США Гонтарєва може "покласти" банк Путіна-Клюєва, але побоїться

depo.ua поспілкувався з народним депутатом від "Блоку Петра Порошенка" Вадимом Денисенком щодо майбутньої долі "Промінвестбанку", який потрапив у санкційний список США
Depo.Гроші
31 липня 2015 12:45
ФОТО: depo.ua
Денисенко: Через санкції США Гонтарєва може "покласти" банк Путіна-Клюєва, але побоїться
Денисенко: Через санкції США Гонтарєва може "покласти" банк Путіна-Клюєва, але побоїться

США ввели розширенні санкції проти Російської Федерації. Зокрема, у цей список потрапив Промінвестбанк - банк який є "дочкою" путінського банку "Внєшекономбанку" і мав акції Клюєва. На Вашу думку, яка подальша доля цього фінансового закладу?

Власне якщо виходити із логіки ситуації, то Національний банк тепер повинен особливо прискіпливо дивитися за "Промінвестбанком". Тим паче, теоретично є всі шанси на те, що Нацбанк здатен накопати достатньо багато неприємних для цього банку моментів. Питання лише в тому, чи захоче Національний банк це робити.

Чому, на Вашу думку, треба більш прискіпливо ставитися до цього банку?

Тому що банк потрапив під санкції США, а вони передбачають достатньо широкі можливості для використання повноважень НБУ з перевірок фінансових операцій - як внутрішніх, так і зовнішніх. В принципі, це б могло дозволити НБУ отримати достатньо інформації для того, щоб як мінімум, ускладнити життя цього фінансового закладу.

На Вашу думку, що робитиме Національний банк далі?

До останнього часу політика голови НБУ Валерії Гонтарєвої полягала у тому, щоб не чіпати іноземні банки, зокрема, російські. І чесно кажучи, ми бачимо, що протягом останнього часу ніяких проблем навіть у складних іноземних банків не було, і вони були майже священними коровами для Нацбанку. Тому зараз, чесно кажучи, дуже складно собі уявити, щоб Національний банк проявив ту ж саму прискіпливість, яку він проявляв до цілої низки українських банків. Тому можна передбачити, що формально НБУ буде робити певні речі щодо "Промінвестбанку", але уявити собі, що Гонтарєва вирішить "покласти" цей банк, складно.

Справка:

На 1 січня 2015 року з розміром активів посідає 5-е місце (52 мільярди 656 мільйонів гривень). 97,85% його акцій володіє російський "Внєшекономбанк", який купив мажоритарний пакет акцій у 2009 році.