Гонтарева божиться, що не нагрівала руки на курсі

Голова НБУ Валерія Гонтарева не отримувала офіційних звинувачень на свою адресу, а також вважає безпідставними суть звинувачень, озвучених у пресі, про продаж валюти за «плаваючим» курсом
Depo.Гроші
3 грудня 2014 11:29
ФОТО: depo.ua
Гонтарева божиться, що не нагрівала руки на курсі
Гонтарева божиться, що не нагрівала руки на курсі

Про це голова регулятора заявила журналістам у середу, передає ДеПо з посиланням на «Укрінформ».

«Жодних звинувачень ми не бачили в Нацбанку взагалі. Жодних документів на цю тему не отримували. Але те, що ми прочитали в пресі, пов'язане з цим звинуваченням... Проведення НБУ за різними курсами міжбанківських операцій шляхом інтервенцій через організовані аукціони - це наші службові обов'язки, що записані в Конституції і регламентуються жорстко законом про Нацбанк», - сказала вона.

Гонтарева нагадала, що регулятор перейшов до політики «плаваючого», а не фіксованого курсоутворення за два місяці до її призначення.

«Якщо в різні дні у нас був різний курс, а не фіксований, до якого звикла країна за останні 22 роки, то я хочу всіх ще раз оповістити: наша країна перейшла на гнучкий курс у квітні цього року. А я приєдналася (очолила НБУ, - ред.) у червні», - підкреслила вона.

Як повідомляв ДеПо, 1 грудня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення звернутися до прокуратури з вимогою розпочати розслідування і внести відповідний запис до Єдиного реєстру досудових розслідувань стосовно голови Національного банку України Валерії Гонтаревої за статтею про зловживання владою або службовим становищем.