Голландці вирішать, кому повертати "скіфське золото" під Новий рік

В Окружному суді Амстердаму обіцяють винести рішення щодо повернення Україні так званого "скіфського золота" 14 грудня
Depo.Гроші
5 жовтня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар на своїй  Facebook-сторінці, передає depo.ua.

 Сьогодні у столиці Нідерландів відбулося перше судове засідання за позовом України до Музею Алларда Пірсона щодо повернення "скіфського золота".

 "Позиція уряду. Колекція належить українському народу. Наш обов'язок - захист культурних цінностей. Його гарантувати за умов перебування в окупації – неможливо", - написала Джеппар, яка перебуває в Нідерландах.

 Нагадаємо, що в лютому 2014 колекцію "скіфського золота" вивезли в Амстердам для участі у виставці "Крим: золото і таємниці Чорного моря" в Музеї Пірсона. Йдеться про колекції п'яти музеїв, один з яких знаходиться в Києві, а чотири - в Криму. Серед 500 експонатів виставки – артефакти зі скіфського золота, церемоніальний шолом, коштовне каміння і мечі стародавніх греків і скіфів.

 Україна вважає, що золото скіфів з чотирьох кримських музеїв має повернутися на контрольовану Києвом територію, а Росія вимагає повернення коштовностей до Криму, який вона анексувала в березні 2014 року.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші