Геращенко: Якщо Фірташ не платитиме за боргами, держава повинна конфіскувати його заводи

Якщо Дмитро Фірташ не хоче платити за боргами, то його заводи з виробництва добрив держава Україна повинна конфіскувати в рахунок боргів за газ
Depo.Гроші
29 травня 2015 08:31
ФОТО: depo.ua

Таку думку висловив народний депутат Антон Геращенко на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Прес-служба групи компаній Дмитра Фірташа "Ostchem" заявила про зупинку роботи підприємств групи - Черкаського ПАТ «Азот» та ПАТ «Рівнеазот» через безперервне тиску депутатів "Народного Фронту" і МВС. Серед цих депутатів Народного Фронту, що заважають Фірташу жити, маю честь бути і я.

Ми з моїми колегами виступаємо тільки за те, щоб підприємства Фірташа і будь-якого іншого бізнесмена працювали. Але працювали чесно, платили податки, а якщо брали газ у борг у держави, то оплачували свої борги під час і без шантажу.

Загальна заборгованість за газ, отриманий від держави в період з 2010 до 2013 років підприємствами афільованих з Дмитром Фірташем, оцінюється в 5,7 мільярда гривень. По курсу долара, який був в період 2010-2013 років, це була сума більш ніж в 700 мільйонів доларів США.

Газ, який купувався НАК "Нафтогаз" в Росії і борги за який вішалися на весь український народ, віддавався підприємствам Фірташа, які за нього розплачувалися, коли хотіли, чи не розплачувалися взагалі.

Навіть після перемоги Майдану і винесеннь рішень судів про стягнення боргів з підприємств групи "Ostchem" на користь держави, топ-менеджмент компаній Фірташа нахабно і цинічно відмовлявся платити борги державі. Мабуть вони вважають, що борги в Україні платять тільки боягузи. У той час як за двомісячне прострочення оплати за газ будь-якому простому громадянину України цей газ обрізався повністю", - наголосив Геращенко.

Він зазначив, що Фірташ використовує ситуацію з припиненням роботи своїх підприємств як шантаж уряду.

"Розповіді Фірташа про зупинку двох його азотних комбінатів, не що інше як шантаж уряду, мовляв не платитимемо податки, тисячі людей опиняться на вулиці, будемо влаштовувати мітинги на вулицях Києва і так далі", - написав Геращенко.

Однак він пропонує альтернативний сценарій розвитку подій.

"Якщо Дмитро Фірташ не хоче платити за боргами, то його заводи з виробництва добрив держава Україна повинна конфіскувати в рахунок боргів за газ. А потім - або продати міжнародним хімічним концернам за найвищу ціну або поставити ефективного державного менеджера, який буде розвивати цю важливу для економіки України галузь", - написав Геращенко.

Нагадаємо, вчора Group DF оголосила про зупинку підприємств Ostchem - Черкаського ПАТ "Азот" та ПАТ "Рівнеазот". У прес-службі зазначили, що "зупинка підприємств пов'язана з системним тиском на бізнес, з боку депутатів "Народного фронту" та їх представників у владі".