Геращенко: Контрабанду палива через порти Криму "кришують" з "високих кабінетів" у Києві

Народний депутат, радник глави МВС Антон Геращенко (фракція "Народний фронт") заявляє про факти порушення прикордонного режиму кораблями, які заходять в українські порти з Криму і має намір звернутися до генпрокурора і голови СБУ з відповідними запитами
Depo.Гроші
29 травня 2015 11:18
ФОТО: depo.ua

Як розповів він на прес-конференції в п'ятницю, в порту Ізмаїл співробітниками СБУ затримано танкер "Адріатика Маринер", який завантажив 5,8 тис. тонн дизельного пального у Феодосії, зайшовши туди без дозволу української сторони, і мав намір розвантажити це паливо на підконтрольній Україні території, не заплативши митні платежі, розмір яких склав би 23 млн грн, передає depo.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Чесні співробітники СБУ затримали цей танкер, але відразу почалися дзвінки з високих кабінетів Києва", - сказав Геращенко.

"Я сьогодні звернуся з депутатським запитом до генерального прокурора, Наливайченка (глава СБУ - ред.) дати чітку відповідь, навіщо і чому вимагають відпустити дане судно", - заявив депутат.

За його словами, цей корабель мав бути затриманий, заарештований, а капітан - притягнутий до кримінальної відповідальності.

Нардеп також підкреслив, що фактів заходу суден до Криму сотні, а фактів притягнення до відповідальності капітанів таких суден і конфіскації таких судів - лише один.

За його словами, судна, що заходять до Криму без дозволу України, затримуються в Україні на кілька годин, а після того як "домовляться", ці судна відпускають.

"Список цих кораблів я передам керівнику СБУ з питанням, чому порушується прикордонний режим України і за це ніхто не несе відповідальності", - сказав Геращенко.