"Газпром" змушений відновити переговори про транзит газу через Україну, - росЗМІ

"Газпрому" доведеться піти на переговори з Україною щодо нового великого транзитного контракту, оскільки альтернативні нові газопроводи Nord Stream-2 і "Турецький потік" не зможуть повністю замінити цей маршрут, а також, якщо попит на російський газ в Європі втримається на високому рівні в найближчі роки

Попит Європи на російський газ, а також ремонтні роботи на газопроводі Ямал-Європа сприяли тому, що транзит російського газу через Україну поставив рекорд для літніх місяців, передає Depo.ua з посиланням на Коммерсантъ.

За даними Газпрому, транзит російського газу через Україну в серпні побив багаторічний рекорд, досягнувши 8,8 млрд куб. м.

Попит на російський газ в Європі підтримується як зростанням його використання в енергетиці, так і необхідністю заповнення підземних сховищ (ПСГ), спустошених після минулої холодної зими. Заповнення ПСГ в ЄС на початок вересня, як і раніше відстає від динаміки 2016 року у 8% (приблизно 7 млрд куб. м.).

"Якщо враховувати тільки основний транзитний потік газу в Західну і Центральну Європу (без урахування Балкан, Туреччини, Молдови), то в серпні транзит став найбільшим з грудня 2013 року (5,2 млрд куб. м.). Приблизно 300 млн куб. м. транзитного газу було в серпні перекинуто на український маршрут ", відзначає видання.

Після 2019 року, коли закінчиться транзитний контракт з Україною, Газпрому може не вистачити експортних потужностей, додає видання.

Газпром залишається зацікавлений в будівництві Nord Stream 2 (55 млрд куб. м.) і Турецького потоку (32 млрд куб. м.) при збереженні транзиту через Україну до 15 млрд куб. м. на рік.

У разі використання нових газопроводів на 90% Газпром буде мати у своєму розпорядженні сукупно близько 93 млрд куб. м. потужностей для заміни транзиту газу через Україну.

Це менше прогнозного транзиту через Україну в 2017 році, але досить, якщо враховувати за контрактними обсягами споживачів Газпрому. Дана обставина може стати основою для переговорів про новий транзитному контракті з Україною, який би дозволив зберегти більшу частину газотранспортної системи.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme