У «Нафтогазі» назвали обґрунтовану ціну на газ для населення

«Нафтогаз» порахував економічно обґрунтовану собівартість видобутого в Україні газу. Вона становить 5430 грн за тисячу кубометрів
Depo.Гроші
17 січня 2015 14:31
ФОТО: depo.ua
У «Нафтогазі» назвали обґрунтовану ціну на газ для населення
У «Нафтогазі» назвали обґрунтовану ціну на газ для населення

НАК «Нафтогаз України», порахувавши собівартість видобутого акціонерним товариством «Укргазвидобування» природного газу, заявляє: економічно обґрунтована собівартість видобутого в 2015 році газу складе 5430 грн за тисячу кубометрів або $319,4 за курсом 17 грн/дол, передає depo.ua з посиланням на ZN.UA.

Про це йдеться в інформаційній записці «Нафтогазу», складеній у відповідь на запит Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Згідно з документом, при розрахунку економічної собівартості були враховані експлуатаційні витрати, які без амортизації та плати за користування надрами склали 208 грн/тис. куб. м, та адміністративні витрати - 19,4 грн/тис. куб. м.

Враховувалися й інші операційні витрати, зокрема, проведення сейсмічних, науково-дослідних робіт, які складають 21,9 грн/тис. куб. м.

Крім того, при розрахунках собівартості враховані амортизаційні витрати основних засобів (302,9 грн/тис. куб. м) і амортизаційні витрати права на користування надрами (311 грн/тис. куб. м).

НАК враховувала і вартість капіталу компанії, який, за її розрахунками, становить 2854,2 грн/тис. куб. м. Згідно з документом, вартість капіталу дорівнює доходу, який могло б одержати «Укргазвидобування» від вкладення капіталу в альтернативний актив зі схожим рівнем ризику.

Поки неясно, зроблені такі розрахунки для обґрунтування збільшення бюджетних субсидій на різницю цін чи для підвищення ціни газу, що поставляється населенню та теплокомунальним підприємствам.

Нагадуємо, що весь газ, який видобуває «Укргазвидобування», використовується для потреб українських домогосподарств. Цей газ покриває близько 70% потреб населення в газі і теплі. Інший газ для потреб населення та пільгових категорій споживачів «Нафтогаз» імпортує за ринковою ціною.

Граничні ціни на природний газ для виробників і споживачів в Україні встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Зараз ціна на газ для населення коливається від 1182 до 4011 грн за тисячу кубометрів, залежно від наявності лічильників та обсягів споживання.

Як повідомляв depo.ua, «Нафтогаз» заявив, що бюджетні установи, промисловість і підприємства теплокомуненерго перевищили ліміти використання природного газу на 25,6%.