Фірташа звинуватили у підкупі німецької поліції

Український олігарх Дмитро Фірташ купував секретні відомості у чиновників кримінальної поліції німецької землі Мекленбург-Передня Померанія.
Depo.Гроші
22 квітня 2016 15:05
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на німецьке видання NDR.

За даними видання, олігарха цікавила інформація про те, на якій стадії знаходяться розслідування міжнародної поліції у його справі і які саме матеріали проти нього є.

За це, стверджує NDR, Фірташ платив шестизначні суми, іноді навіть 500 тисяч євро. Гроші отримував 60-річний чиновник зі сфери державної безпеки, його дружина і колишній працівник кримінальної поліції. Посередником завжди виступала берлінська консультант з питань підприємництва, а передача хабарів відбувалася переважно у барах, зокрема – у барі біля озера у північно-західному Бранденбурзі.

Видання також повідомило, що у 2009 році один з обвинувачуваних з кримінальної поліції подав запит у Секретну службу США щодо Фірташа. У той же час він стверджує, що сам проводив проти українського олігарха розслідування і саме тому потребував цю інформацію.

У зв'язку з цим випадком протягом останніх днів відбулося багато обшуків житлових і офісних приміщеннях працівників кримінальної поліції землі Мекленбург-Передня Померанія.

Видання припускає, що у цій справі є більше підозрюваних, ніж відомо наразі.

Чиновників, які співпрацювали з Фірташем, обвинувачують у нелегальному зборі інформації, корупції і ухилянні від сплати податків.

Нагадаємо, 22 квітня у віденському будинку українського мільярдера Дмитра Фірташа провели обшуки.

Пізніше Дітер Баумдофер, адвокат бізнесмена Дмитра Фірташа, екс-міністр юстиції Австрії, заявив, що звинувачення його клієнту не висували.

Більше економічних новин читайте на Depo.Гроші.